Texel

4.25       Zobacz opinie (8)

Texel to malownicza wyspa, która leży na północ od znajdującego się na stałym lądzie miasta Den Helder. Jest najpopularniejszą ze wszystkich, holenderskich wysp. Stanowi idealny kierunek dla osób chcących wypocząć na łonie natury. Jej największą atrakcją są plaże, ciągnące się wzdłuż północnego brzegu. Uznawane są za najpiękniejsze w całej Holandii.

texel

Texel, Holandia - © Travelbay

Texel od stałego lądu oddziela Morze Wattowe, które cechuje się ogromną bioróżnorodnością. Podczas odpływów można podziwiać tu mnóstwo gatunków zwierząt, a dodatkowo wyspa stanowi jedno z najważniejszych siedlisk lęgowych ptaków w Europie. Wzdłuż brzegów Texel, oprócz plaż, możesz też podziwiać wydmy. Część z nich objęta została ochroną w ramach parku narodowego. Centrum wyspy stanowią natomiast rozległe pastwiska, na których wypasane są przede wszystkim owce. Znajduje się tu kilka niewielkich miasteczek, z których najpopularniejsze jest De Koog oferujące całkiem rozbudowaną bazę turystyczną. Warto odwiedzić tutejsze fokarium Ecomare, XIX-wieczną latarnie morską Eierland, oraz neoklasycystyczny kościół Waddenkerk. Warto też dodać, że na Texel bez trudu dostaniesz się za pomocą regularnie kursujących promów.

Dla kogo?

Jeśli szukasz miejsca w którym wypoczniesz od zgiełku dużego miasta, na łonie natury, to koniecznie wybierz się na wyspę Texel. Miłośnicy dzikiej przyrody docenią ciekawe krajobrazy oraz możliwość obserwowania najróżniejszych gatunków zwierząt. Texel będzie też idealnym miejscem dla rowerzystów, którzy znajdą tu rozwiniętą sieć specjalnie przygotowanych ścieżek.

Zdjęcia

 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
 • Texel
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Texel jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Strandhotel Noordzee
Fantastyczny
285 opinie
8.5
Travelbay

Strandhotel Noordzee

Najpiękniej położony hotel na całej wyspie. Leży on na wydmie, ponad plażą i z balkonu mieliśmy genialne widoki. Rewelacyjne miejsce, żeby wypocząć i się zrelaksować. Do miasteczka ze sklepami, restauracjami itp., też daleko nie było. Wystrój pokoju może nie był zbyt nowoczesny, ale wszystko utrzymane jest w bardzo dobrym stanie, a obsługa jest miła i profesjonalna.
Hotel Greenside Texel
Fantastyczny
951 opinie
8.4
Travelbay

Hotel Greenside Texel

Hotel Greenside był dla nas świetną bazą wypadową, aby lepiej poznać wyspę. Miasteczko De Koog oferowało sporo dobrych knajpek i lokali, oraz oczywiście super plażę. A z drugiej strony łatwo i szybko można było się dostać również w inne ciekawe zakamarki wyspy. Hotel był bardzo przyzwoity. Mieliśmy duży i dobrze wyposażony pokój. Personel był bardzo pomocny i miły, a śniadaniami można było się porządnie i smacznie najeść.
Hotel Op Diek
Fantastyczny
719 opinie
8.5
Travelbay

Hotel Op Diek

Miejsce jest świetne, jeśli ktoś szuka ucieczki z miasta, w ładnej okolicę. Położony jest w niewielkiej wiosce, na jakiejś dawnej farmie i panuje tu idealny klimat do wypoczynku. Cisza i spokój. Na miejscu jest wszystko co potrzebne, obok jest też market i przyjemna kawiarnia, a dookoła wiele, pięknych miejsc na spacery i wycieczki rowerowe. Warunki w hotelu i obsługa na najwyższym poziomie.
Zilt Texel
Wyjątkowy
180 opinie
9.1
Travelbay

Zilt Texel

Bardzo przyjemny, niewielki pensjonat, który widać, że prowadzony jest przez ludzi z pasją. Wszystko jest wysprzątane i utrzymane najlepiej, jak się da. A śniadanie co rano dostarczane w specjalnym koszu było po prostu super. Pokój był bardzo wygodny, na miejscu można spokojnie zaparkować, a wyspę najlepiej zwiedzać spacerując lub jeżdżąc na rowerze. Świetny był też ogólnodostępny ogród, w którym wieczorami można było się przyjemnie zrelaksować.
Boutique Hotel Texel
Znakomity
2099 opinie
9
Travelbay

Boutique Hotel Texel

Hotel będzie świetna opcją dla tych, którzy chcą uciec od tłumów. Położony jest na niezłym odludziu, co dla nas było akurat zaletą. Dookoła cisza, spokój i piękna natura. Sam hotel oferuje wszystko, co najbardziej potrzebne na wyspie, czyli dobre jedzenie i wypożyczalnie rowerów, które są idealnym środkiem transportu do przemieszczania się pomiędzy miasteczkami. Dostępne jest też spa i basen. Pokój nie był duży, ale bardzo wygodny, a obsługa przemiła i pomocna.

Zobacz także

Holandia
Co zwiedzić w Holandii?
Holandia
Plaże w Holandii
Holandia
Życie nocne w Holandii
Holandia
Poza szlakiem w Holandii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon