Eindhoven

4.00       Zobacz opinie (10)

Eindhoven is a modern metropolis made of glass and metal, and an important point on the map of world design and graphics. The famous Design Academy is located here and the prestigious Dutch Design Week is held, attended by top designers from all over the world.

Eindhoven

Eindhoven, The Netherlands - © Travelbay

Until recently, the Dutch city perceived as the least interesting (everyone hit Amsterdam ) is slowly gaining momentum and rediscovering its identity. Hipster pubs, restaurants, cultural centers, offices and workshops are being built in the buildings of the former Philips factory. The city's industrial charm, creative atmosphere and varied nightlife attract young people from all over the world to Eindhoven.

For whom?

Eindhoven is an excellent destination for people interested in modern art and design . It is worth dropping by here for the whole weekend, visiting museums, and wandering around the numerous pubs in the evening. In Eindhoven you can also spend time with children in an interesting way. The huge amusement park and the interactive Philips Museum should appeal to even picky little ones.

Zdjęcia

  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
  • Eindhoven
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Do Eindhoven warto przyjechać przez cały rok. Najciekawsze atrakcje miasta można bez przeszkód zwiedzać niezależnie od pogody. Jeśli jesteś projektantem powinieneś odwiedzić Eindhoven na Dutch Design Week w październiku. To doskonała okazja do networkingu i zawarcia nowych znajomości, a także zapoznania się z najnowszymi projektami znanych artystów i grafików.

Ścisłe centrum Eindhoven jest niewielkie i z łatwością da się zwiedzić pieszo. Warto również wypożyczyć rower – przy dworcu kolejowym znajduje się jedna z największych wypożyczalni.

Muzeum Sztuki Współczesnej

Van Abbemuseum (Bilderdijklaan 10) to absolutny must-see dla każdego fana sztuki nowoczesnej. W skład kolekcji muzeum wchodzą min. obrazy Picassa, Chagalla, Mondriana, Kadinsky’ego oraz rosyjskiego artysty El Lissitzky’ego, a także mnóstwo rzeźb i ciekawych instalacji.

Muzeum Philipsa

To właśnie w Eindhoven powstała pierwsza fabryka Phillipsa. Dzisiaj w tym samym miejscu, w którym w 1891 r. wyprodukowano pierwszą żarówkę znajduje się nowoczesne, interaktywne muzeum. Świetna rozrywka dla dużych i małych. Ciekawie przedstawiona historia samej samej firmy i rozwoju elektryczności. Na wizytę w muzeum wystarczy przeznaczyć godzinę.

Młyn wodny pochodzący z XIII wieku

Atrakcja dość nietypowa jak na nowoczesne Eindhoven, ale warta zobaczenia jeśli masz trochę więcej czasu. Doskonale utrzymany i wciąż działający młyn wodny De Collse Watermollen uruchamiany jest dla zwiedzających w każdą sobotę między 9:30 a 12:30. Trzej wykwalifikowani młynarze odpowiedzialni są za produkcję mąki pszennej i kukurydzianej. Na miejscu można również kupić gotowe produkty.

Genneper Park

Teren rekreacyjny i park rozrywki z atrakcjami dla całej rodziny. Kilka pływalni i aqua park, tor łyżwiarski, lodowisko do gry w hokeja, mini-golf, kilka boisk do gry w piłkę nożną, a nawet stadnina koni oferująca szkolenia dla młodych jeźdźców – w Genneper Park nie można się nudzić. Doskonała rozrywka dla całej rodziny.

Do parku można dojechać autobusem, chociaż biorąc pod uwagę poruszanie się po jego naprawdę rozległym terenie lepiej zrobisz wypożyczając rower.

Życie nocne Eindhoven skoncentrowane jest wokół centrum i podzielone na pięć obszarów, z których każdy ma do zaoferowania inny rodzaj rozrywek. Najwięcej dzieje się na Stratumseind, która jest najdłuższą, imprezową ulicą Holandii. Znajdziesz tu ponad 50 barów, pubów i klubów, i bardzo zróżnicowaną muzykę – od salsy, przez rock i techno, aż po najnowsze taneczne hity.

Wilhelminaplein

W weekendy szalone imprezy na Stratumseind trwają do samego rano. Bardziej stonowana atmosfera panuje na Wilhelminaplein. Tu warto zjeść kolację i zostać na parę drinków. W barach rządzą głównie rock and rollowe klimaty. W starych kamienicach De Bergen (jedynej dzielnicy, której nie zniszczono w trakcie wojny) znajdziesz przytulne, nastrojowe knajpki i poczujesz się trochę jak w Paryżu. Za to restauracje na głównym placu (Markt) i na cichej ulicy Dommelstraat to najlepsze miejsce na dobrą kolację.

Café Bar ‘t Lempke

Najbardziej znana knajpa na Stratumseind. Głośno, tłoczno, ale zawsze dobra muzyka i fajna atmosfera (Stratumseind 28-30).

Ketelhuis

Hipsterski Ketelhuis na Ketelhuisplein 1 mieści się w byłej kotłowni zakładów Philipsa. Znajdziesz tu kawiarnię, restauracje i bar koktajlowy. Industrialne, surowe przestrzenie i wystrój wnętrz w stylu retro tworzy naprawdę klimatyczne połączenie.

De Vooruitgang

Najmodniejszy bar w mieście. Olbrzymi, ponad 100-letni budynek odrestaurowany w nowojorskim stylu. Wnętrze wzbogacone lustrami, perskimi dywanami i starymi, holenderskimi meblami. Dobre menu lunchowe (Markt 11).

Zobacz także

Holandia
What to see in the Netherlands?
Holandia
Beaches in the Netherlands
Holandia
Nightlife in the Netherlands
Holandia
Off the trail in the Netherlands
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon