Ronda

4.10       Zobacz opinie (10)

Ronda jest jednym z ciekawszych miast Andaluzji. Często przegrywa jednak z Granadą czy Malagą. Ale warto wygospodarować czas, by zawitać w niej choćby na pół dnia. Dlaczego? Bo Ronda posiada niezwykłą lokalizację. Bowiem w jej centrum znajdziesz wąwóz, mający ponad 100 m głębokości. Oprócz niesamowitych widoków, czeka tu na Ciebie sporo zabytków.

Ronda

Ronda, Hiszpania - © Travelbay

Do najważniejszych należy m.in. most Puente Nuevo, arena walki byków czy kilka eleganckich pałaców. Ronda wyróżnia się też wyjątkową atmosferą, która sprzyja długim spacerom i kontemplowaniu krajobrazów oraz architektury.

Dla kogo?

Ronda będzie idealnym miejscem, jeśli lubisz zwiedzać, spacerować i fotografować nietuzinkowe widoki. To wszystko, a nawet jeszcze więcej zapewnia to hiszpańskie miasto. Ronda może być też świetnym celem na weekendowy wypad we dwoje.

Zdjęcia

  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
  • Ronda
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ronda jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Casa Duende del Tajo
Bardzo dobry
1104 opinie
7.9
Travelbay

Casa Duende del Tajo

Casa Duende del Tajo to chyba najlepsze, noclegowe miejsce w Rondzie. Głównie ze względu na zachwycający widok wprost na mostu Puente Nuevo oraz rzekę Tag. Można siedzieć na tarasie i rozkoszować się miejską panoramą. Jeśli chodzi o sam apartament, to nie mam żadnych uwag. Wszystko było w porządku.
Parador de Ronda
Fantastyczny
2147 opinie
8.5
Travelbay

Parador de Ronda

Z dziewczyną nocowaliśmy w Parador de Ronda. Z hotelu można podziwiać most Puente Nuevo. To doskonałe miejsce, żeby wczuć się w klimat miasta. Oprócz widoków, hotel oferuje doskonałe warunki oraz dostęp do prywatnego, zewnętrznego basenu. Śniadania są tam bardzo smaczne.
Hotel San Francisco
Znakomity
2002 opinie
8.8
Travelbay

Hotel San Francisco

Moim zdaniem w Rondzie warto zatrzymać się w Hotelu San Francisco. Ma dobrą lokalizację – w centrum i blisko większości atrakcji. Jest ładnie urządzony – sporo kolorów, które tworzą jego pozytywną atmosferę. Super opcją jest taras na dachu, skąd można spojrzeć na sporą część Rondy z góry.
Catalonia Ronda
Wyjątkowy
3575 opinie
9.2
Travelbay

Catalonia Ronda

Catalonia Ronda to idealny hotel, w idealnej lokalizacji. Klasa sama w sobie. Zarówno pod kątem architektury i wystroju wnętrz, po obsługę oraz perfekcyjne jedzenie. Znajduje się naprzeciwko areny walk byków. Pozostałe atrakcje się też tuż obok. Ja byłem zachwycony hotelem, jak i samym miastem.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon