Las Medulas

3.43       Zobacz opinie (7)

Las Medulas znajduje się w północno-wschodniej części Hiszpanii, trochę na uboczu względem głównych szlaków turystycznych. Jednak ten niesamowity teren oraz jego historia warte są poznania. Nagie czerwone skały składające się na tutejszy krajobraz, to pozostałości po jednej z większych kopalni złota z czasów Cesarstwa Rzymskiego.

Las Medulas

Las Medulas, Hiszpania - © Travelbay

O ogromnych walorach tego zakątka Hiszpanii świadczy to, że został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyznaczone w jego obrębie szlaki turystyczne pozwolą Ci wejść do wnętrza tuneli drążonych przez starożytnych rzymian, ale także dostać się trochę wyżej, aby spojrzeć na te piękne formacje skalne z tarasów widokowych.

Dla kogo?

Jeśli poszukujesz nowych, ciekawych miejsc spoza głównych szlaków turystycznych, to Las Medulas jest właśnie dla Ciebie. Ponadto, będzie to idealne miejsce dla ludzi, którzy interesują się historią i ciekawostkami z nią związanymi. Na wielbicieli pieszych wędrówek czekają świetne szlaki.

Zdjęcia

  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
  • Las Medulas
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Las Medulas jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
O Palleiro do Pe do Forno
Unknown
760 opinie
9.6
Travelbay

O Palleiro do Pe do Forno

Szukaliśmy noclegu blisko Las Medulas i to miejsce rzuciło nam się w oczy. Okazało się być idealne! Sympatyczny pan gospodarz, przepyszne śniadania i niezły pokój. Największą zaletą było to, że wprost z kwatery mogliśmy na piechotę dojść do szlaków po Las Medulas. Piękna okolica i widoki. Warto tu zostać dłużej niż tylko jeden dzień!
Casa Chao do Prao
Znakomity
29 opinie
9
Travelbay

Casa Chao do Prao

Oficjalnie jest to gospodarstwo wiejskie, ale za to jakie! Dużo drewna i kamienia w pokoju, co daje niesamowity efekt. Standard jest bardzo dobry i nie ma do czego się przyczepić. Fakt, do Las Medulas trzeba dojechać kawałek samochodem, ale okolice wsi, w której znajduje się gospodarstwo, są też świetne na spacer.
Hotel Malecon
Wyjątkowy
475 opinie
9.1
Travelbay

Hotel Malecon

Chciałem zobaczyć Las Medulas, ale nie chciałem wylądować na jakimś odludziu, więc wybrałem hotel w O Barco de Valdeorras. Nowy budynek, blisko centrum miasteczka i do tego w sensownej cenie. Bardzo mi się tu spodobało.
Hotel Rural Lacelo
Znakomity
129 opinie
8.6
Travelbay

Hotel Rural Lacelo

Niezły taki mini hotel na uboczu. Trochę się zdziwiliśmy, gdy tu przyjechaliśmy i go zobaczyliśmy. Ale okazało się, że mieszkało nam się w nim bardzo dobrze. Cisza, spokój, dobrze wyposażone pokoje. Bardzo doceniliśmy fakt, że jest tam basen.
AC Hotel Ponferrada
Fantastyczny
1098 opinie
8.5
Travelbay

AC Hotel Ponferrada

Jako bazę wypadową do zwiedzania tej części Hiszpanii wybraliśmy Ponferradę. Tam najsensowniejszy wydawał się być właśnie Hotel AC i w sumie byliśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru. Dobra lokalizacja, ładny pokój, smaczne śniadania.

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon