Lanzarote

4.33       Zobacz opinie (15)

Lanzarote to jedna z najsłynniejszych, hiszpańskich wysp. Położona jest na Oceanie Atlantyckim i wchodzi w skład archipelagu Wysp Kanaryjskich. Pod kątem wielkości jest czwartą, największą z nich wszystkich. Jej stolicą jest Arrecife, obok którego znajduje się port lotniczy. Lanzarote stanowi popularny cel wakacyjnego wypoczynku i to przez cały rok.

Lanzarote

Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Nawet zimą panują tu przyjemne temperatury, pozwalające na eksplorowanie tej ciekawie ukształtowanej wyspy. Bo Lanzarote nie tylko oferuje piękne plaże i niezłe kurorty. Przede wszystkim jest to wyspa wulkaniczna, więc na jej terenie znajdziesz… wulkany. I uwaga - część z nich wciąż jest czynna!

Dla kogo?

Powinieneś rozważyć odwiedziny na Lanzarote, jeśli szukasz ciekawego pod kątem przyrodniczego miejsca. Przede wszystkim największym atutem wyspy są wulkany, które będziesz mógł podziwiać podczas wizyty w Parku Narodowym Timanfaya. Oczywiście Lanzarote słynie także z pięknych plaż. Jeśli więc bardziej zależy Ci na wypoczynku, niż na eksplorowaniu wyspy, wtedy będziesz mógł wybierać spośród niezłych kurortów z ładnymi plażami.

Wyspy Kanaryjskie

Nie wiesz którą wyspę wybrać? Która będzie odpowiednia dla Ciebie? Sprawdź opinie o wszystkich Wyspach Kanaryjskich. Pozostałe w archipelagu to Lanzarote, Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa, La Palma, El Hierro, Gomera.

Zdjęcia

 • Lanzarote Costa de Papagayo
 • Lanzarote Museo Atlántico
 • Lanzarote Playa Flamingo
 • Lanzarote Playa de Famara
 • Lanzarote Dom Césara Manrique
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
 • Lanzarote
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Jeśli zależy Ci na plażowaniu i pływaniu w oceanie, wtedy odwiedź Lanzarote latem. Ale, gdy planujesz zwiedzanie wyspy, oglądanie wulkanów i piesze wędrówki, wtedy możesz zaplanować wizytę nawet zimą. Temperatury będą niższe (między 18-20°C) i bardziej sprzyjające aktywnościom na świeżym powietrzu niż letnie upały.

Lanzarote to nie tylko plaże i wulkany. Warto też poświęcić trochę czasu, by lepiej poznać historię wyspy. W tym celu udaj się do miejsc wymienionych poniżej.

Fundación César Manrique

César Manrique był wybitnym architektem, ale również malarzem i ekologiem. Sporą część swojego życia poświęcił właśnie Lanzarote, gdzie mieszkał i pracował od końca lat 60. XX w., aż do 1992, kiedy zginął w wypadku samochodowym. Dzięki staraniom Césara Manrique wyspa zachowała swój dawny charakter, nie została zabudowana szkaradnymi ośrodkami wypoczynkowymi czy zastawiona ogromnymi bilbordami. W trakcie pobytu na Lanzarote koniecznie odwiedź Fundación César Manrique (Calle Jorge Luis Borges 16, Tahiche), gdzie obejrzysz prace tego artysty, a także jego prywatną kolekcję dzieł sztuki.

Dom Césara Manrique

Inną pamiątką po Césarze Manrique jest jego dom w miejscowości Haría. Na pewno odwiedziny w nim będą nie lada gratką dla każdej osoby zafascynowanej architekturą. Zarówno układ pomieszczeń, jak i dobór mebli nie jest przypadkowy. I na pewno poczujesz nutkę zazdrości, że César mieszkał w tak świetnym miejscu.

Lanzarote Dom Césara Manrique
Dom Césara Manrique, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Museo de la Piratería

Jeśli na Lanzarote wybierasz się z dzieciakami, wtedy koniecznie odwiedź Museo de la Piratería, czyli Muzeum Piratów. Działa w miejscowości Teguise, położonej w środkowej części wyspy. Co więcej, utworzono go na terenie zamku (Castillo de Santa Bárbara). Podczas wizyty będziesz mógł przekonać się, jak ogromny wpływ na tę wyspę mieli piraci. Dodatkowo, z zamku rozciąga się fenomenalny widok na okolicę!

Lanzarote Museo de la Piratería
Museo de la Piratería, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Museo Atlántico

Jedną z bardziej niezwykłych atrakcji Lanzarote jest Museo Atlántico. Muzeum to znajduje się… pod wodą, przy miejscowości Playa Blanca. Na oceanicznym dnie ustawiono rzeźby autorstwa Jasona deCaires Taylora. Ale, żeby je zobaczyć, będziesz musiał zanurkować w towarzystwie przewodnika. Na pewno będzie to niezapomniane doświadczenie.

Lanzarote Museo Atlántico
Museo Atlántico, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Większość turystów wybiera się na Lanzarote, by wypocząć na jednej z tamtejszych plaż. Wybór jest całkiem duży. Więc na pewno bez trudu znajdziesz odpowiednie miejsce dla siebie.

Lanzarote
Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa Chica

Jeśli szukasz plaży, przy której ocean jest nieco spokojniejszy, wtedy odwiedź Playa Chica przy miejscowości Puerto del Carmen. To maleńka plaża, mająca raptem ok. 100 m długości. Posiada jednak kilka atutów. Przede wszystkim jest osłonięta przez skały. Dzięki temu woda oceaniczna nie jest tu zmącona, co pozwala obserwować podwodne życie. M.in. z tego powodu cieszy się popularnością wśród nurków i entuzjastów snorkelingu.

Lanzarote Playa Chica
Playa Chica, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa Blanca

Sąsiadką Playa Chica jest Playa Blanca. Plaża ta jest dłuższa i szersza. Jednak fale oceaniczne są tu zwykle dość duże, ale nie na tyle, by uniemożliwić pływanie. Dzięki sporej ilości przestrzeni, zwykle nie panuje tu wielki ścisk.

Lanzarote Playa Blanca
Playa Blanca, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa de los Pocillos

Playa de los Pocillos znajduje się w bliskim sąsiedztwie Puerto del Carmen, na wschód od jego centrum. Z kurortu dojdziesz do niej w kilka minut, podążając drogą wzdłuż morza. Playa de los Pocillos cechuje intensywny, żółty kolor piasku. Jest to malownicze, zaciszne miejsce z łagodnym zejściem do oceanu. Stąd jest to popularna plaża w szczególności wśród rodzin z dziećmi.

Lanzarote Playa de los Pocillos
Playa de los Pocillos, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Costa de Papagayo

W Costa de Papagayo znajdziesz kilka wyjątkowo pięknych plaż. Położone są w zachodniej części wyspy i skrywają się w niewielkich, uroczych zatokach. Punta del Papagayo oferuje jedne z piękniejszych widoków, ze względu na to, że jest otoczona dość wysokimi skałami. Playa del Pozo jest malutka i dobrze osłonięta od wiatru, natomiast Playa Mujeres jest najbardziej rozległa z nich wszystkich i oferuje piękny, intensywny, pomarańczowy kolor piasku.

Lanzarote Costa de Papagayo
Costa de Papagayo, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa Flamingo

Najbardziej znaną plażą kurortu Playa Blanca jest Playa Flamingo. Jej atutem jest delikatny piasek oraz łagodne zejście do oceanu. Dzięki temu bezpiecznie mogą tu wypoczywać nawet rodziny z dziećmi. Na miejscu wypożyczysz leżaki i parasole, a także będziesz mógł podziwiać całkiem przyjemną panoramę okolicy.

Lanzarote Playa Flamingo
Playa Flamingo, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa de los Clicos

Jedną z bardziej niezwykłych plaż Lanzarote jest Playa del Charco de los Clicos. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Timanfaya, tuż obok wulkanicznego, niewielkiego jeziora. Jego wody przybierają intensywny zielony kolor. Typowo wulkaniczna plaża ma czarny kolor piasku, który kontrastuje z czerwienią skał wokół. Na pewno jest to doskonałe miejsce na sesję zdjęciową na Instagrama.

Lanzarote
Playa de los Clicos, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Playa de Famara

Playa de Famara leży w północno-wschodniej części Lanzarote. Jest bardzo długa i otoczona wysokimi klifami. Fale oceaniczne bywają tu dość spore, ale dzięki temu możesz tu liczyć na niezapomniane doznania wizualne. Dodatkowo, Playa de Famara nie jest oblegana przez turystów. Więc jeśli szukasz miejsca kameralnego, to wybierz się właśnie tu.

Lanzarote Playa de Famara
Playa de Famara, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

 

Ze względu na wulkaniczne pochodzenie, Lanzarote oferuje wyjątkowe krajobrazy, a także sporo przyrodniczych ciekawostek. Warto je odkryć w przerwie od plażowania.

Park Narodowy Timanfaya

Zachodnią część wyspy zajmuje Park Narodowy Timanfaya. To właśnie tu będziesz mógł obejrzeć niezwykłe, wulkaniczne krajobrazy. Wycieczki po tym terenie wykupisz praktycznie w każdym kurorcie Lanzarote. Specjalny autokar jeździ trasą zwaną “Szlakiem wulkanów”. Wiedzie on przez obszar, na którym doszło do największej erupcji w historii wyspy. Niestety nie ma możliwości zwiedzania parku we własnym zakresie.

Lanzarote
Timanfaya, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Jardín de Cactus

Jednym z ciekawszych miejsc na wyspie jest Jardín de Cactus, czyli Ogród Kaktusów. Znajduje się we wschodniej części Lanzarote, pomiędzy miejscowościami Guatiza a Mala. Został on założony na terenie dawnego kamieniołomu. W trakcie wizyty obejrzysz ponad 1000 gatunków kaktusów, a także będziesz mógł wpaść do knajpki serwujących dania na bazie tych roślin. I co ważne - ogród zaprojektował nie kto inny jak César Manrique. To właśnie temu architektowi Lanzarote zawdzięcza swój obecny wygląd (walczył m.in. o zakaz banerów reklamowych, tworzył małą i większą architekturę).

Lanzarote
Jadrin de Cactus, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Cueva de los Verdes

Pod nazwą Cueva de los Verdes kryje się jaskinia położona blisko wschodniego krańca Lanzarote. Jak łatwo się domyślić, jak wiele miejsc na wyspie, powstała w wyniku erupcji wulkanu. Tak naprawdę, na terenie tym znajduje się cała sieć jaskiń. A Cueva de los Verdes stanowi jedynie fragment udostępniony turystom. Podczas wizyty będziesz wędrować po zawiłych tunelach, zajrzysz do największej jaskiniowej sali i będziesz mógł podziwiać zachwycające kolory skał.

Lanzarote Cueva de los Verdes
Cueva de los Verdes, Lanzarote, Hiszpania - © Travelbay

Zobacz także

Hiszpania
Co zwiedzić w Hiszpanii?
Hiszpania
Najlepsze plaże w Hiszpanii
Hiszpania
Życie nocne w Hiszpanii
Hiszpania
Parki narodowe w Hiszpanii
Hiszpania
Aktywnie w Hiszpanii
Hiszpania
Poza Szlakiem w Hiszpanii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon