Mestia

4.40       Zobacz opinie (15)

Mestia to największe miasto oraz serce regionu Swanetia, który przez wielu uważany jest za najpiękniejszy w całej Gruzji. Jest to typowo górski teren, który przez wieki był skutecznie odizolowany od otaczającego go świata. Dzięki temu zachował kulturową i architektoniczną odrębność. Między innymi z tego powodu Mestia wraz z całym regionem została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Mestia
Mestia, Gruzja - © Travelbay

Znakiem rozpoznawczym, oraz prawdziwym skarbem, są charakterystyczne kamienne wieże obronne. Do dziś w dobrym stanie zachowało się wiele z nich. Zostało utworzone muzeum, które pozwala poznać bliżej lokalną grupę etniczną Swanów, oraz odwiedzić wnętrze jednej z zabytkowych wież. Mestia otoczona jest imponującymi górami Kaukazu. Latem turyści mogą wyruszyć na liczne szlaki, aby podziwiać niesamowite górskie widoki, lub by np. wybrać się na skraj lodowca. Zimą natomiast, Mestię odwiedza coraz więcej narciarzy. Znajduje się tu trzeci co do wielkości ośrodek narciarski Gruzji. Stoki o łącznej długości ponad 13 km sięgają wysokości prawie 3200 m n.p.m.

Dla kogo?

Jeśli kochasz góry i klimat niewielkich miast to Mestia będzie idealnym kierunkiem dla Ciebie. Turyści nastawieni na widokowe trekkingi z pewnością docenią piękne szlaki poprowadzone w okolicy. Narciarze zimą będą mogli korzystać ze świetnie przygotowanych stoków oraz nowoczesnych wyciągów, które wywiozą ich na ponad 3000 m n.p.m.

Zdjęcia

  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
  • Mestia
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Mestia jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Suntower Hotel
Znakomity
8.8
Travelbay

Suntower Hotel

Dobry hotel, który położony jest blisko wszystkich, większych atrakcji miasta. Niedaleko do muzeum i do wyciągu, który w chwilę wywozi w wysokie góry. Super opcją jest też taras widokowy, z którego pięknie prezentuje się miasto i słynne kamienne wieże. Standard na bardzo dobrym poziomie. Jedyny drobny minus to problemy z płatnością kartą, pomimo, że terminal mieli.
Hotel Elite House
Wyjątkowy
9.3
Travelbay

Hotel Elite House

Szukaliśmy czegoś w centrum Mestii i hotel Elite House podpasował nam idealnie. Wszystkie atrakcje były w zasięgu krótkiego spaceru. Sam hotel nie jest duży, ale posiada wszystko, co powinien. Pokój był wygodny i wysprzątany na błysk. Bardzo smakowały nam tutejsze śniadania. Spory wybór i przepyszne produkty.
Mountain Star in Mestia
Wyjątkowy
9.3
Travelbay

Mountain Star in Mestia

Pensjonat Mountain Star położony jest nieco na uboczu, dzięki czemu jest tu cisza i spokój od ciągle kursujących marszrutek. Z drugiej strony, spacer do centrum to było raptem 10 min, niezbyt szybkim tempem. Warunki bardzo dobre, a ogromne wrażenie zrobiła też na nas Pani Gospodyni, która dwoiła i troiła się, aby wszystko było przygotowane dla nas jak najlepiej. Przepyszne śniadania i bardzo polecamy też podpytać się o domowe wino, bo jest genialne.
Guest House Gallery
Znakomity
8.7
Travelbay

Guest House Gallery

Bardzo miło wspominam tu mój pobyt. Dobre warunki, przestronny i jasny pokój, wygodne łóżko. Pensjonat znajduje się w samym centrum, więc wszystko jest pod bokiem. Super opcją jest taras na dachu, z którego można podziwiać tętniące życiem miasto i piękne widoki dookoła. Obsługa, jak wszędzie w Gruzji, niesamowicie miła i pomocna. Bardzo dobre śniadania.
Hotel Level
Wyjątkowy
9.1
Travelbay

Hotel Level

Hotel Level położony jest nieco na uboczu względem centrum Mestii, ale oferuje bardzo dobre warunki w rozsądnej cenie. Widać, że jest to dość nowa inwestycja i całe wyposażenie jest świeże. Wygodne łóżko i świetne widoki prosto z pokoju. Przemiła Pani gospodyni co rano serwowała nam świetne śniadanie. W okolicy jest też sklep i ogólnie nic więcej do szczęścia nie potrzeba.

Zobacz także

Gruzja
Co warto zobaczyć w Gruzji?
Gruzja
Plaże w Gruzji
Gruzja
Miejsca na imprezę w Gruzji
Gruzja
Natura w Gruzji
Gruzja
Aktywnie w Gruzji
Gruzja
Poza szlakiem w Gruzji
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon