Kazbegi

4.33       Zobacz opinie (9)

Kazbegi to chyba najbardziej popularny cel wycieczek w całej Gruzji. Swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim niewielkiemu klasztorowi Cminda Sameba (Świętej Trójcy), który położony jest powyżej miasta, na malowniczym wzgórzu. Prawosławna świątynia powstała prawdopodobnie już w XIV wieku i obecnie nadal odbywają się tu msze Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego.

Kazbegi

Kazbegi, Gruzja - © Travelbay

Największe wrażenie na tłumnie przybywających tu turystach robią widoki na okoliczne góry, w tym majestatyczny Kazbek, który osiąga imponującą wysokość 5033,8 m n.p.m. Sam klasztor położony jest na wysokości 2170 m n.p.m. i jest doskonałą bazą wypadową w wyższe partie gór. Od niedawna można łatwo dojechać do niego asfaltową drogą. Leżące poniżej miasto Kazbegi (Stepancminda) oferuje dobrą bazę noclegową oraz szereg świetnych restauracji. Znajduje się ono na trasie legendarnej Gruzińskiej Drogi Wojennej, przy której mieści się szereg ciekawych atrakcji.

Dla kogo?

Jeśli pragniesz zobaczyć na własne oczy najsłynniejszy widok w całej Gruzji, to musisz odwiedzić Kazbegi, oraz znajdujący się powyżej klasztor Cminda Sameba. Wielbicielom natury z pewnością spodoba się ta górska, malownicza okolica, która zachęca do krótszych, jak i dłuższych wycieczek. Jeśli planujesz zdobyć Kazbek, to Kazbegi będzie Twoją bazą do rozpoczęcia wyprawy.

Zdjęcia

  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
  • Kazbegi
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Kazbegi jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Rooms Hotel Kazbegi
Znakomity
9
Travelbay

Rooms Hotel Kazbegi

Hotel położony jest nieco powyżej miejscowości. Oferuje genialne widoki. Wnętrza i sam pokój zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Wyposażenie o wysokim standardzie. Miła obsługa, świetna gruzińska kuchnia i nic więcej nie było potrzebne do szczęścia. Przyjemnym dodatkiem jest też basen, w którym można się zrelaksować po całodniowych wycieczkach po okolicy.
Kazbegi View
Znakomity
8.8
Travelbay

Kazbegi View

Niesamowite miejsce dla osób, które chcą poczuć górski klimat. Z centrum miasteczka trzeba się tu nieco wspiąć, ale za to widok, jaki mieliśmy prosto z łóżka, był najlepszy jaki kiedykolwiek widzieliśmy. Mogliśmy godzinami leżeć i gapić się na otaczającą nas piękną przyrodę. Całość urządzona bardzo klimatycznie. Świetne miejsce w niezłej cenie.
Uptown Boutique Kazbegi
Znakomity
9
Travelbay

Uptown Boutique Kazbegi

Niewielki hotel, który położony jest w samym centrum miasteczka. Blisko do odbicia drogi do Cmindy Sameby, a w okolicy jest też gdzie dobrze zjeść. Dla mnie to była idealna opcja na dwa szybkie noclegi. Prowadzą go przemili i bardzo pomocni gospodarze. Oferują też smaczne śniadanie. Łazienka była co prawda wspólna z innym pokojem, ale za to wysprzątana na błysk.
Hotel Elegant
Wyjątkowy
9.3
Travelbay

Hotel Elegant

Hotel położony nieco w bok od centrum, ale samo miasteczko i tak nie jest zbyt piękne. W zamian oferuje ciszę, spokój i absolutnie piękne widoki. Hotelik widać że prowadzony przez ludzi z pasją, wszystko utrzymane było w super stanie, a co rano serwowane było genialne śniadanie. Na miejscu można też kupić w niezłej cenie zimne piwko i lokalnie pędzoną czaczę.
Red Stone Guest House
Unknown
9.6
Travelbay

Red Stone Guest House

Niewielki pensjonat, który z zewnątrz może nie robi zbyt dobrego wrażenia, ale w środku jest już całkiem przyjemnie. Znajduje się przy drodze do kościółka i jest to idealna baza wypadowa, aby nieco powłóczyć się po tutejszych górach. Nie ma tu nie wiadomo jakich luksusów, ale jest czysto schludnie i przede wszystkim spokojnie, więc można tu świetnie wypocząć. Bardzo dużym bonusem są śniadania, które nie dość że są pyszne, to jeszcze porcje są nie do przejedzenia.

Zobacz także

Gruzja
Co warto zobaczyć w Gruzji?
Gruzja
Plaże w Gruzji
Gruzja
Miejsca na imprezę w Gruzji
Gruzja
Natura w Gruzji
Gruzja
Aktywnie w Gruzji
Gruzja
Poza szlakiem w Gruzji
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon