Hydra

3.67       Zobacz opinie (9)

50 km kw. - tylko tyle zajmuje Hydra, jedna z Wysp Sarońskich, w pobliżu Peloponezu. Maleńka ale szalenie różnorodna. Z roku na rok zyskuje na popularności. Choć już przed laty upodobała ją sobie artystyczna bohema. To m.in. jej zawdzięczamy największe utwory Leonarda Cohena - znany muzyk miał tam stworzyć swoje przeboje. Na Hydrze pewnie zakwitła nie jedna miłość - wyspa uchodzi bowiem za najbardziej romantyczne miejsce w Grecji. Można się o tym przekonać, podziwiając zalaną blaskiem zachodzącego słońca scenerię Hydry. Wtedy też budzi się nocne oblicze wyspy, a bary i tawerny wypełniają się turystami.

Hydra

Hydra, Grecja - © Travelbay

Z kolei w ciągu dnia Hydra urzeka urokliwymi, żwirowymi plażami, ok. 300 kościołami, kapliczkami i monasterami oraz elegancką architekturą z XVIII w. Sprawia wrażenie, jakby czas się na niej zatrzymał, gdy na jej nieliczne drogi leniwym krokiem wkraczają osiołki. Co ważne, Hydra jest strefą... bez samochodów. Po wyspie możesz się poruszać pieszo, na rowerze, ewentualnie na grzbiecie konia lub osiołka.

Dla kogo?

Hydra to świetny kierunek dla spragnionych spokoju. Tam zamiast szumu samochodów usłyszysz szum fal, zamiast zatłoczonych plaż zobaczysz kameralne zakątki żwirowego wybrzeża. Możesz się tam zrelaksować w blasku słońca, wybrać na trekking, zanurkować i iść na imprezę.

Zdjęcia

 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
 • Hydra
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Hydra jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Athina Guesthouse
Wyjątkowy
304 opinie
9.2
Travelbay

Athina Guesthouse

Gorąco polecamy pensjonat Athina. To kameralne miejsce, urządzone po domowemu. Dzięki czemu świetnie się tam czuliśmy. W pokoju był mały aneks kuchenny, taki, żeby można było zrobić kawę, kanapki czy jakieś mniejsze przekąski. Okolica była cicha i spokojna, idealna na spacer.
Hydroussa Hotel Hydra
Znakomity
571 opinie
8.7
Travelbay

Hydroussa Hotel Hydra

Hydroussa Hotel znajduje się w sercu miejscowości Hydra. Zajmuje wnętrza wyremontowanego, ładnego pałacyku. Wszędzie blisko: zarówno do portu, jak i na wybrzeże, do sklepów czy restauracji. Bardzo komfortowy pokój. Codziennie pyszne śniadania. Na pewno atutem tego hotelu są jego właściciele i pracownicy - ciepli, otwarci i pomocni.
Four Seasons Hydra Luxury Suites
Wyjątkowy
116 opinie
9.1
Travelbay

Four Seasons Hydra Luxury Suites

Wymarzone miejsce dla kogoś, kto chce się odciąć od świata i ludzi. Pensjonat zlokalizowany jest w dość odludnym miejscu, kawałek od miasta Hydra. Ale właściciele oferują transfery motorówką. Doskonałe warunki, piękne widoki i przyroda, możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego oraz bardzo pożywne śniadania.
Douskos Guesthouse
Fantastyczny
250 opinie
8.4
Travelbay

Douskos Guesthouse

Miło spędziliśmy czas w Hydrze oraz w pensjonacie Douskos. Znajduje się w centralnej części miasteczka. Z okien, mieliśmy ładny widok. Przemiły właściciel, trochę gaduła, ale bardzo życzliwy. Warunki dobre i co najważniejsze za tygodniowe wakacje nie zapłaciliśmy tam małej fortuny.

Zobacz także

Grecja
Co zwiedzić w Grecji?
Grecja
Najlepsze plaże Grecji
Grecja
Życie nocne w Grecji
Grecja
Cuda natury w Grecji
Grecja
Aktywnie w Grecji
Grecja
Poza szlakiem w Grecji
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon