Mikulov

4.40       Zobacz opinie (10)

Mikulov to niewielkie miasto położone na Morawach, tuż obok granicy z Austrią. Większość osób kojarzy go jako punkt, przez który przejeżdżają w drodze do Wiednia. Czy jednak warto poświęcić mu nieco więcej czasu i zaplanować w nim choćby krótki pobyt? Okazuje się, że tak! Bo Mikulov jest jednym z ładniejszych miast tego regionu Czech. Przede wszystkim, otaczają go wzgórza. Na jednym z nich, zwanym Świętym Pagórkiem, wznoszą się cztery kaplice. Droga na szczyt jest dość stroma, ale widoki rekompensują włożony w wędrówkę trud. W Mikulovie zobaczysz również uroczą starówkę oraz górujący nad nią zamek. W okolicy znajdziesz też sporo tras spacerowych, a sielankowa atmosfera tych stron szybko Ci się udzieli.

Mikulov
Mikulov, Czechy - © Travelbay

Dla kogo?

Mikulov może być idealnym przystankiem w trasie z/do Austrii. Jeśli więc lubisz zwiedzać, spacerować i chłonąć piękne widoki, wtedy na pewno spędzisz tam miło czas. Rozważ jednak spędzenie w Mikulovie całego dnia, by wieczorem zrelaksować się przy kieliszku morawskiego wina.

Zdjęcia

  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
  • Mikulov
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Mikulov jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Volarik
Znakomity
591 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Volarik

Podczas dwóch wizyt w Mikulovie nocowałem w Hotelu Volarik. I na pewno będę tam wracać. Przede wszystkim hotel mieści się w nowoczesnym, świetnie urządzonym budynku. Otacza go ładny ogród. Pokoje są bardzo schludne. Śniadania pyszne i różnorodne. Cena za pobyt jest nie za niska i nie za wysoka.
Mikulov Inn - penzion Země
Fantastyczny
123 opinie
8.1
Travelbay

Mikulov Inn - penzion Země

Z rodziną miałam okazję nocować w pensjonacie Zeme. Wybraliśmy go głównie przez wzgląd na cenę i na tej podstawie nie oczekiwaliśmy cudów. A okazało się, że warunki były doskonałe, gospodarze przemili, a jedzenie wyśmienite. Do tego pensjonat ma dogodną lokalizację – łatwo do niego dojechać, a najważniejsze atrakcje są w zasięgu krótkiego spaceru.
Hotel Galant Mikulov
Fantastyczny
2494 opinie
8.2
Travelbay

Hotel Galant Mikulov

Na pewno Hotel Galant jest godny uwagi. Spędziłem tam jedną noc. Ale jeśli będę jeszcze kiedyś przejeżdżać przez Mikulov, wtedy znów się tam zatrzymam. Oferuje przepiękny widok na wzgórza otaczające miasto. Na miejscu jest basen oraz SPA. W cenę pobytu wliczone jest przepyszne śniadanie.
Stajnhaus
Wyjątkowy
223 opinie
9.2
Travelbay

Stajnhaus

Pobyt w  Stajnhaus, to propozycja dla tych, którzy w pełni chcą poczuć klimat Mikulova. Pensjonat zajmuje wnętrza pięknie odrestaurowanego budynku na starówce. Jest to jedno z bardziej klimatycznych miejsc, w jakich nocowałem w Czechach. Nie najtaniej, ale warunki są doskonałe. Pokoje są nowocześnie urządzone, z ogromnym wyczuciem stylu i obowiązujących trendów.

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon