Krumlow

4.82       Zobacz opinie (11)

Czeski Krumlov położony jest nad brzegiem rzeki Wełtawy, na południu Czech. Stanowi doskonały przykład małego, średniowiecznego miasteczka, które powstało wokół XIII-wiecznego zamku. Na przestrzeni stuleci rozwijał się bez żadnych większych zakłóceń. Dzięki temu jego starówka zachowała do dziś swój niepowtarzalny klimat i architekturę.

Krumlow
Krumlow, Czechy - © Travelbay

Zabytkowa część Czeskiego Krumlova jest na tyle unikatowa, że już w 1992 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Natomiast na skale, ponad starym miastem, wznosi się potężny zamek. Po licznych przebudowach stał się drugą, największą warownią Czech. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest wysoka wieża, która stanowi również świetny punkt widokowy. Czeski Krumlov jest idealnym miejscem spacerów, w trakcie których przyjrzysz się pięknym fasadom domów, przestronnym dziedzińcom oraz… niedźwiedziom, które żyją w zamkowej fosie i są symbolem miasta.

Dla kogo?

Jeśli cenisz klimat zabytkowych miast, a także piękną, klasyczną architekturę, to musisz odwiedzić Czeski Krumlov. Miasteczko pozwala też na chwilę przenieść się w czasie, by poczuć średniowiecznego ducha. W pobliżu warto odwiedzić również Czeskie Budziejowice, Trzeboń, Tabor.

Zdjęcia

 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
 • Krumlow
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Krumlow jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Ebersbach
Znakomity
831 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Ebersbach

Hotel Ebersbach to niesamowity obiekt położony tuż obok zamku. Zabytkowy budynek, w jakim się znajduje, został bardzo dobrze przystosowany do obowiązujących standardów. Pokój był ładny. Do zabytkowego centrum nie ma wjazdu dla samochodów, ale parking na szczęście był niedaleko.
Villa Conti
Wyjątkowy
727 opinie
9.2
Travelbay

Villa Conti

Niewielki hotel położony na starym mieście. Bardzo podobało mi się, że jest nieco schowany w bocznej uliczce, dzięki temu było w miarę cicho i spokojnie. Z drugiej strony, wszystkie atrakcje były tuż obok. Pokój przypadł mi do gustu – wygodne łóżko, sporo przestrzeni.
Hotel U Malého Vitka
Znakomity
1083 opinie
8.9
Travelbay

Hotel U Malého Vitka

Świetny hotel, który mieści się w starej kamienicy na starówce. Pokój był prosto, ale stylowo urządzony. Widok na zamek, jaki rozciągał się z niewielkiego tarasu, był przepiękny! Jedynym minusem było to, że parking jest nieco oddalony i musieliśmy się nanosić bagaże.
Boutique hotel Villa Beatika
Wyjątkowy
121 opinie
9.1
Travelbay

Boutique hotel Villa Beatika

Ciekawy hotel w stylu butikowym. Mieści się w dawnej willi położonej bardzo blisko starówki, na niewielkim wzgórzu. Mieliśmy ciekawie urządzony i bardzo wygodny pokój. Cicha okolica. A jednocześnie spacer na starówkę zajmował raptem parę minut. Przynajmniej do tego hotelu można podjechać samochodem. Ale za parking trzeba dodatkowo dopłacić.
Garni hotel Castle Bridge
Wyjątkowy
981 opinie
9.1
Travelbay

Garni hotel Castle Bridge

Moim zdaniem najlepszy hotel w całym Krumlovie. Na pewno o najlepszej lokalizacji, bo nad samą Wełtawą, idealnie na przeciwko zamku. Cudownie było jeść śniadania na tarasie z widokiem na tę imponującą warownię. Pokój był niewielki, ale dla dwóch osób absolutnie wystarczający.

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon