Kromieryż

4.50       Zobacz opinie (6)

Położony na Morawach Kromieryż ma bogatą historię, która sięga XII wieku. Dzięki licznym, dobrze zachowanym zabytkom, często wymieniane jest jako jedno z piękniejszych miast w Czechach. Musisz go odwiedzić, przede wszystkim przez wzgląd na trzy miejsca, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest  Pałac Arcybiskupi. Stanowi on jeden z najlepszych przykładów sztuki baroku i rokoka w Czechach.

Kromieryż

Kromieryż, Czechy - © Travelbay

Drugim miejscem z listy UNESCO jest znajdujący się za pałacem Ogród Pałacowy. Został założony w XVI wieku, a dziś możesz w nim podziwiać ponad 200 gatunków drzew i krzewów, oraz takie budowle jak Kolumnada Pompejańska czy Pawilon Chiński. Ostatnim miejscem z listy UNESCO jest niesamowity Ogród Kwiatowy “Libosad”. Jego teren porasta 20 000 roślin jednorocznych, ułożonych w różne wzory. Całość uzupełniają nisko przycięte żywopłoty, labirynty kwiatowe, liczne pomniki i fontanny. Sercem ogrodu jest ogromna i niesamowicie zdobiona rotunda. Wzdłuż jednej ze ścian ogrodu wzniesiona została, długa na 244 metry, kolumnada. Koniecznie wejdź na nią, aby z góry podziwiać niesamowite, roślinne kobierce. Oprócz tych atrakcji, w Kobieryżu znajdziesz też całkiem ładny rynek. To wszystko sprawiło, że w 1997 roku został wybrany Czeskim Historycznym Miastem Roku.

Dla kogo?

Kompleks ogrodów w Kromieryżu uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Europie. Dlatego, jeśli jesteś fanem botaniki, to odwiedziny w tym mieście powinny być obowiązkowym punktem Twojego pobytu w Czechach. Docenisz Kromieryż również wtedy, gdy cenisz piękną architekturę oraz długie spacery.

Zdjęcia

  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
  • Kromieryż
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Kromieryż jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Purkmistr
Fantastyczny
825 opinie
8.5
Travelbay

Hotel Purkmistr

Hotel Purkmistr mieści się w stylowo wyremontowanej, zabytkowej kamienicy przy głównym rynku Kromieryża. Co według mnie go wyróżnia? Lokalizacja, wysoki standard pokoju oraz fakt, że pozwolił w pełni poczuć klimat tego historycznego miasteczka. Śniadania na medal. Polecam zostać na więcej niż jedną noc.
La Fresca
Fantastyczny
667 opinie
8.5
Travelbay

La Fresca

La Fresca to bardzo klimatyczne miejsce na nocleg w samym centrum Kromieryża. Zabytkowa kamienica, w jakiej się mieści, niesamowicie mi się podobała. A jeszcze bardziej podobał mi się widok z okna. Wprost na rynek Kromieryża. Duży plus dla osób pracujących na kuchni – śniadania były pyszne i różnorodne.
Penzion U Kubesa - Adults only
Znakomity
472 opinie
9
Travelbay

Penzion U Kubesa - Adults only

Niby pensjonat, ale standard pokoju lepszy niż w niejednym hotelu. Obiekt, jak sama nazwa wskazuje, przeznaczony jest tylko dla dorosłych, co ma swoje oczywiste zalety. Dodatkowo, mieści się przy zabytkowym rynku, w pięknie odnowionej kamienicy. Bardzo blisko mieliśmy stąd do wszystkich największych atrakcji miasta. Polecamy!
Černý Orel – Pivovar, Hotel, Penzion
Fantastyczny
51 opinie
8.3
Travelbay

Černý Orel – Pivovar, Hotel, Penzion

Skusiła mnie nazwa i obiecane gratisowe piwo dla każdej osoby, która tu przenocuje. I muszę przyznać: i piwo było wyśmienite, i nocleg bardzo dobry. Hotel położony jest przy głównym rynku, więc wszystkie atrakcje miałem pod bokiem. Dodatkowo, świetna restauracja/piwiarnia na parterze, tak więc łatwo można wczuć się w swobodny, czeski klimat. Jedyny minus, to brak parkingu i samochód trzeba było zostawić w pewnym oddaleniu od hotelu.
Hotel Octarna
Znakomity
675 opinie
8.9
Travelbay

Hotel Octarna

Hotel Octarna zachwycił nas od pierwszych minut pobytu. Mieści się w pięknym, zabytkowym budynkiem z dziedzińcem. Pokój z dobrze działającą klimatyzacją, co było ważne, bo trafiliśmy na bardzo upalny okres. Darmowy parking, świetne śniadania. Polecamy też hotelową restaurację – obiady również nam smakowały. Dodatkowo na miejscu jest mały basen i strefa SPA.

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia