Jaskinia Punkva

4.50       Zobacz opinie (6)

Punkva to niewielka rzeka, która przepływa przez największy i najważniejszy obszar krasowy w Czechach, czyli Morawski Kras. To właśnie dzięki spływom organizowanym na niej, możesz zajrzeć do wnętrza niesamowitych jaskiń. Jaskinie Punkvy to jedna z większych atrakcji tego rejonu. Podczas ich zwiedzania, obejrzysz olbrzymie stalaktyty czy salę Masaryka, która została uznana za najpiękniejszą w całym regionie. Odwiedzisz również przepaść Macocha, która jest najgłębszym lejem krasowym w tej części Europy. Ma 138 m głębokości. Warto ją zobaczyć zarówno z dołu, ale też z góry, ze specjalnych tarasów widokowych.

Jaskinia Punkva, Czechy

Jaskinia Punkva, Czechy - © Travelbay

Dla kogo?

Jaskinie Punkvy będą dobrą atrakcję dla każdego, kto lubi odkrywać niesamowitą naturę. Rodzinom z małymi dziećmi na pewno spodoba się możliwość łatwego przemieszczania się. M.in. za pomocą łodzi, kolejki linowej i specjalnej eko kolejki, dzięki którym łatwo dostaną się w najpiękniejsze miejsca. Bardziej ambitni turyści mogą wybrać tańszą opcję i przejść większość trasy pieszo, ciesząc się z bliskiego kontaktu z zachwycającą przyrodą.

Zdjęcia

  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
  • Jaskinia Punkva
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Jaskinia Punkva jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Skalní Mlýn
Fantastyczny
530 opinie
8.3
Travelbay

Hotel Skalní Mlýn

Hotel położony jest w samym sercu Morawskiego Krasu. Dzięki temu jest idealną bazą do zwiedzania tych rejonów. Budynek nie jest najnowszy, ale nieźle utrzymany i podczas naszego krótkiego pobytu nic nam nie brakowało. Super okolica na spacery z dzieciakami.
Hotel Stara Skola
Fantastyczny
277 opinie
8.1
Travelbay

Hotel Stara Skola

Hotel Stara Skola, jak sama nazwa wskazuje, mieści się w budynku dawnej szkoły. Ale nie martwcie się, standard jest naprawdę całkiem wysoki. Bardzo blisko stąd do atrakcji Morawskiego Krasu. Nasz pokój był przestronny i bardzo czysty. Nie ma tu nie wiadomo jakich luksusów, ale nie było też bardzo drogo. Dobra opcja na taki przedłużony weekend.
Penzion U Hraběnky
Wyjątkowy
205 opinie
9.3
Travelbay

Penzion U Hraběnky

Świetny pensjonat otoczony położony na terenie Morawskiego Krasu. Typowo czeski, sielankowy klimat. Pokój był dobrze wyposażony. Wszyscy chwaliliśmy sobie tutejsze wyżywienie. Dzieciaki miały plac zabaw, a jest tu nawet jest mini SPA. Poza tym, jazda samochodem do jaskiń Punkvy zajmuje tylko 10 min. Polecam!
Restaurace Obůrka
Wyjątkowy
257 opinie
9.1
Travelbay

Restaurace Obůrka

Trochę obawiałem się noclegu nad samą restauracją, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Mieliśmy osobne wejście do pokoju, a lokal był idealny, żeby po zwiedzaniu napić się pysznego czeskiego piwka i porządnie, niedrogo zjeść. Pokój był niewielki, ale ładny. Cisza i spokój, a z drugiej strony, dojazd do jaskiń zajmuje tylko chwilkę.
Hotel Zámecká Sýpka
Znakomity
304 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Zámecká Sýpka

Świetny hotel położony w mieście Blansko. Blisko stąd w Morawski Kras i do niesamowitej przepaści Macocha. Pokój był przestronny i super urządzony. Dookoła rozciąga się ładny park. Bardzo smakowało nam tutejsze jedzenie. Polecamy nie tylko śniadania, ale i obiady.

Zobacz także

Czechy
Co zwiedzić w Czechach?
Czechy
Życie nocne w Czechach
Czechy
Parki narodowe w Czechach
Czechy
Aktywnie w Czechach
Czechy
Poza szlakiem w Czechach
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon