Ostrog

3.60       Zobacz opinie (5)

Monaster Ostrog jest jednym z powodów, dla których warto odwiedzić wnętrze Czarnogóry. Ten przyklejony do skalnego zbocza klasztor zachwyca nie tylko lokalizacją, ale również ciekawą architekturą. Można go dostrzec podczas przejazdu drogą M18 łączącą Podgoricę z Niksicem. Jednak warto też przyjrzeć mu się z bliska.

Ostrog Czarnogóra

Ostrog, Czarnogóra - © Travelbay

Wąska, kręta droga doprowadza do Dolnego Ostrogu, skąd albo samochodem, albo pieszo można dotrzeć do Górnego Ostrogu. Biała fasada monasteru wybija się na tle brązowych skał. Jest to nie tylko popularny cel wśród prawosławnych pielgrzymów. Ostrog cieszy się uznaniem turystów, którzy oprócz poszukiwania sacrum chcą się ponapawać pięknym rozciągających się stamtąd widoków.

Dla kogo?

Ostrog na pewno Ci się spodoba, jeśli cenisz piękne krajobrazy. Nie musisz być wierzący, by poczuć i docenić wyjątkową aurę tego miejsca. Dodatkowo, jeśli lubisz fotografować, znajdziesz tam sporo zdjęciowych inspiracji.

Zdjęcia

  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
  • Ostrog
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ostrog jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Aparthotel Koliba
Bardzo dobry
413 opinie
7.9
Travelbay

Aparthotel Koliba

Nie planowałem nocować w okolicach monasteru Ostrog. Ale, gdy zatrzymałem się na obiad w Aparthotelu Koliba, to postanowiłem tam zostać na noc. I był to dobry wybór. Hotel znajduje się jakieś 15 min jazdy samochodem od Ostrogu. Z tarasu można podziwiać widok na góry i monaster. Warunki – bardzo dobre. Śniadania – smaczne. Cena – niska.
Ostroške grede
Unknown
68 opinie
9.6
Travelbay

Ostroške grede

Jedną noc miałam okazję spędzić w pensjonacie Ostroške grede. Położony jest przy drodze wiodącej do monastery Ostrog. W sumie nie spodziewałem się po nim zbyt wiele. I pewnie dlatego, tak bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przede wszystkim oferuje zapierające dech w piersi widok. Właściciele tworzą tam iście domową atmosferę, a serwowane przez nich posiłki to istne niebo w gębie!
Hotel Sokoline
Wyjątkowy
423 opinie
9.5
Travelbay

Hotel Sokoline

Hotel Skoline to miejsce na wskroś magiczne. Planowałem tam spędzić jedną noc, a ostatecznie spędziłem dwie. Położony jest w tym samym masywie, co monaster Ostrog, jednak nieco w bok od niego. Dzięki temu, że znajduje się dość wysoko, pozwala podziwiać rozległą panoramę okolicy. Nie było tam absolutnie nic, czego mógłbym się przyczepić. Pokój był czyściutki, obsługa miła, a parking na samochody spory.
Cozy Bungalow
Znakomity
103 opinie
9
Travelbay

Cozy Bungalow

Cozy Bungalow znajdują się przy szosie prowadzącej do monasteru. To dość proste, drewniane, w pełni urządzone domki. Na jedną noc nie potrzebowałem wielkich luksusów. Na miejscu można kupić lokalne przysmaki, w tym przepyszne miody!

Zobacz także

Czarnogóra
Co zwiedzić w Czarnogórze?
Czarnogóra
Najlepsze plaże w Czarnogórze
Czarnogóra
Życie nocne w Czarnogórze
Czarnogóra
Parki narodowe w Czarnogórze
Czarnogóra
Aktywnie w Czarnogórze
Czarnogóra
Poza szlakiem w Czarnogórze
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon