Lovcen

4.14       Zobacz opinie (7)

Góry Lovcen wznoszą się na wschód od Boki Kotorskiej. Oferują doskonałe widoki na zatokę, ale nie tylko. Z najczęściej przez turystów odwiedzanego szczytu pasma, czyli Jezerskiego Vrhu, zobaczyć można niemalże całą Czarnogórę. Na jego wierzchołku wznosi się Mauzoleum Piotra II Petrovića-Niegosza, który był biskupem oraz władcą Czarnogóry, wprost uwielbianym przez poddanych.

Lovcen, Czarnogóra

Lovcen, Czarnogóra - © Travelbay

Niewątpliwym plusem gór Lovcen jest fakt, że można się w nie dostać samochodem. Przebiega przez nie szosa P1 łącząca Kotor z Cetynią. Odchodzi od niej droga docierająca pod Jezerski Vrh. Zatem nawet, jeśli nie przepadasz za nużącymi wędrówkami po górach, będziesz mógł bez wysiłku znaleźć się w ich sercu, by podziwiać przepiękne krajobrazy.

Dla kogo?

Góry Lovcen to idealne miejsce dla wszystkich entuzjastów pięknych widoków obejmujących góry i morze. Na terenie pasma znajdziesz wiele punktów, z których będziesz mógł podziwiać zachwycające, czarnogórskie krajobrazy. Lovcen to także doskonały kierunek dla aktywnych. Znajdziesz tam sporo szlaków pieszych. Jednak pamiętaj, że latem bywa tam naprawdę bardzo gorąco.

Zatoka Kotorska

W rejonie Zatoki Kotorskiej warto odwiedzić Perast, Kotor, Lovcen, Herceg Novi, Tivat.

Zdjęcia

  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
  • Lovcen
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Lovcen jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Monte Rosa
Fantastyczny
440 opinie
8.3
Travelbay

Hotel Monte Rosa

Z polecenia znajomych zdecydowałem się na pobyt w Hotelu Monte Rosa w Ivanovej Koricie. To idealna propozycja dla aktywnych. W okolicy jest mnóstwo tras pieszych oraz spacerowych. Widoki piękne, gdyż góry Lovcen są bardzo malownicze. Warunki w hotelu są dobre. Można korzystać z wewnętrznego basenu, co po całodniowym trekkingu było wybawieniem.
Hotel Ivanov Konak
Fantastyczny
86 opinie
8.1
Travelbay

Hotel Ivanov Konak

Jeśli chcecie przenocować w sercu gór Lovcen, to polecam Wam zdecydować się na Hotel Ivanov Konak. Zlokalizowany jest na wysokości 1500 m n.p.m.. Dzięki temu odetchniecie tam od letnich upałów. Można stamtąd wyruszyć na trekkingi w wyższe partie gór. Hotel nie jest zbyt luksusowy, ale za tę cenę można wybaczyć pewne małe niedociągnięcia.
Turo Njegusi
Dobry
12 opinie
6.8
Travelbay

Turo Njegusi

Wraz z małżonką mieliśmy okazję nocować w samym sercu Parku Narodowego Lovcen, czyli w miejscowości Njegusi. Trafiliśmy do pensjonatu Turo Njegusi. Bardzo przyjemne miejsce z domową atmosferą. Widoki – pierwsza klasa. Przemiły właściciel, który traktował nas jak dawno niewidzianych przyjaciół.
BNB Njeguska Sijela
Wyjątkowy
47 opinie
9.4
Travelbay

BNB Njeguska Sijela

Serce gór Lovcen to właśnie wieś Njegusi. Działa tam pensjonat BNB Njeguska Sijela. Początkowo miałam tam spędzić jedną noc, ale przedłużyłem pobyt o kolejne dwie. Zachwyciły mnie widoki, panująca tam atmosfera oraz możliwość górskich włóczęg. Pokój był schludny, prosto urządzony. Śniadania były tradycyjne, obfite i przepyszne.

Zobacz także

Czarnogóra
Co zwiedzić w Czarnogórze?
Czarnogóra
Najlepsze plaże w Czarnogórze
Czarnogóra
Życie nocne w Czarnogórze
Czarnogóra
Parki narodowe w Czarnogórze
Czarnogóra
Aktywnie w Czarnogórze
Czarnogóra
Poza szlakiem w Czarnogórze
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia