Bar

4.13       Zobacz opinie (16)

W Czarnogórze stwierdzenie “Jadę/idę do Baru” nabiera zupełnie innego znaczenia. Bowiem Bar to nadmorskie miasto będące największym portem tego bałkańskiego państwa. Oferuje połączenia z włoskim miastem Bari. Stanowi również ważny węzeł komunikacyjny, gdyż dociera do niego kolej pozwalająca dojechać między innymi do miejscowości Virpazar nad Jeziorem Szkoderskim, do Podgoricy, Kolašina oraz do stolicy Serbii - Belgradu.

Bar
Bar, Czarnogóra - © Travelbay

W Barze na turystów czeka kilka godnych uwagi atrakcji. Co więc warto zobaczyć? Na przykład letnią rezydencję króla Mikołaja, w której działa muzeum, czy znajdującą się nieopodal cerkiew św. Jovana Vladimira. Warto też wygospodarować czas na spacer promenadą oleandrowo-palmową. Będąc w Barze koniecznie wygospodaruj czas na wycieczkę do znajdujących się 5 km od jego centrum ruin Starego Baru. To wyjątkowo malownicze miejsce, położone u podnóża majestatycznego pasma Rumija. Bar może więc stanowić przystanek w drodze np. do Ulcinj lub w stronę czarnogórsko-albańskiego przejścia granicznego.

Dla kogo?

Bar jako miasto nie jest wybitne ciekawe. Ale w okolicy znajdziesz sporo ładnych plaż. Dlatego Bar może być dobrą bazą wypadową do eksplorowania tej części czarnogórskiego wybrzeża. Jeśli będziesz chciał pozwiedzać, to wtedy koniecznie wybierz się do ruin Starego Baru. Samo miasto spodoba się raczej konesereom.

Zdjęcia

 • Bar Czarnogóra
 • Bar Czarnogóra
 • Bar Czarnogóra
 • Bar Czarnogóra
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
 • Bar
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Partner miejsca

Partnerzy Travelbay pomagają nam tworzyć treści z informacjami z pierwszej ręki. Znasz jakieś miasto jak własną kieszeń? Zapraszamy do współpracy.

Agata Slebarska

Agata Ślebarska

Od prawie dziesięciu lat obsługuję polskie grupy przyjeżdżające na wakacje do Czarnogóry. Bar był zdecydowanie moją miłością od pierwszego wejrzenia. Nowa i stara część miasta, Adriatyk oraz dominujące nad miastem góry sprawiają, że jest to unikatowe i wyjątkowe dla mnie miejsce.

Odwiedź stronę Agaty

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Princess
Fantastyczny
585 opinie
8.1
Travelbay

Hotel Princess

Hotel Princess położony jest tuż nad brzegiem morza. Do plaży i centrum miasta są dosłownie trzy kroki. Sam hotel nie jest może najbardziej luksusowym miejscem, w jakim kiedykolwiek nocowaliśmy, ale powodów do narzekań nie miałem. Za pokój z widokiem na morze jest dodatkowo opłata. Za to za darmo ma się dostęp do zewnętrznego basenu.
Apart-Hotel Kuce Lekovica
Znakomity
198 opinie
9
Travelbay

Apart-Hotel Kuce Lekovica

Apart-Hotel Kuce Lekovica to świetny wybór, jeśli chcecie mieć dostęp do kameralnej plaży i mieszkać na obrzeżach miasta. Do centrum można dojść biegnącym tuż obok deptakiem. W cenę pobytu wliczone było śniadanie, aczkolwiek mogłoby być nieco bardziej urozmaicone. Warunki w hotelu były bardzo dobre.
Le Petit Chateau
Fantastyczny
134 opinie
8.3
Travelbay

Le Petit Chateau

Hotel Le Petit Chateau w Barze to wyjątkowo urocze miejsce. Rzeczywiście możecie tam poczuć klimat francuskiego, romantycznego chateau. Znajduje się na terenie należącym do Pałacu króla Mikołaja. Cisza, spokój, mnóstwo pięknej zieleni. Pokój był szalenie elegancki i rozciągał się z niego widok na nadmorską promenadę. Na miejscu działa też doskonała restauracja.
Guest House Lalic
Znakomity
184 opinie
8.6
Travelbay

Guest House Lalic

Na pobyt w pensjonacie Lalic zdecydowaliśmy się dość spontanicznie, gdy noc zastała nas na trasie. Znajduje się kawałek od wybrzeża, więc nie jest to raczej opcja dla plażowiczów. Na jedną noc było ok. Tanio, schludnie, bezproblemowo.

Zobacz także

Czarnogóra
Co zwiedzić w Czarnogórze?
Czarnogóra
Najlepsze plaże w Czarnogórze
Czarnogóra
Życie nocne w Czarnogórze
Czarnogóra
Parki narodowe w Czarnogórze
Czarnogóra
Aktywnie w Czarnogórze
Czarnogóra
Poza szlakiem w Czarnogórze
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon