Troodos

3.78       Zobacz opinie (9)

Troodos to najwyższe pasmo górskie na Cyprze. W jego obrębie znajduje się również najwyższy szczyt całej wyspy, czyli Olimp. Wznosi się na wysokość 1951 m n.p.m.. Zarówno w okolicy najwyższego szczytu, jak i w innych częściach pasma, znajdziesz liczne szlaki turystyczne oraz rewelacyjne punkty widokowe. Dzięki dość dużej wysokości, latem masz szansę odpocząć tam od upałów. Zimą natomiast możesz szusować po stokach Olimpu, na których działa ośrodek narciarski. Oprócz tego, w paśmie Troodos znajdziesz piękne bizantyjskie kościoły, a także najsłynniejszy klasztor na Cyprze, czyli Kykkos.

troodos

Troodos, Cypr - © Travelbay

Dla Kogo?

Jeśli lubisz spędzać czas pośród natury oraz podziwiać piękne widoki, wtedy koniecznie wybierz się pasmo Troodos. Tamtejsze szlaki są świetne zarówno dla amatorów krótkich spacerów, jak i dłuższych wycieczek górskich. Zimą natomiast, w szczególności okolice Olimpu powinny Cię zainteresować, w szczególności jeśli szusujesz na jednej lub dwóch deskach. Tamtejszy ośrodek narciarski może być ciekawą alternatywą względem oklepanych, zimowych kurortów Francji czy Włoch.

Zdjęcia

  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
  • Troodos
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Troodos jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Jubilee Hotel Troodos
Bardzo dobry
300 opinie
7.9
Travelbay

Jubilee Hotel Troodos

Jubilee Hotel to świetne miejsce, jeśli ktoś szuka górskiej, dzikiej przyrody, a nie tylko plaż na Cyprze. Super klimatyczne miejsce, które wyglądem przypomina nieco schronisko górskie. Znajduje się na wysokości ponad 1700 m n.p.m.. Praktycznie spod drzwi hotelu zaczynają się fajne szlaki, dzięki którym zwiedziliśmy całą okolicę. No i te widoki – po prostu bajka!
Troodos Hotel
Bardzo dobry
610 opinie
7.5
Travelbay

Troodos Hotel

Dobry hotel położony wysoko w górach Cypru. Dzięki temu, to najwyższego szczytu wyspy mieliśmy praktycznie rzut beretem. W okolicy znajduje się wiele, różnych szlaków górskich. Śniadania nie były może najlepsze, ale lokalizacja i widoki dookoła nas wynagradzały nam brak smaku niektórych potraw.
Two Flowers Hotel
Znakomity
336 opinie
8.7
Travelbay

Two Flowers Hotel

Hotel Two Flowers zlokalizowany jest w małej, górskiej, spokojnej miejscowości Pedoulas. Bardzo zależało mi na noclegu w niedużej odległości od szczytu Olimp i rzeczywiście dojazd tam nie zajmował dużo czasu. Genialny taras widokowy na całą okolicę umilał nam naprawdę dobre śniadania. Super miejsce jeśli ktoś chce uciec od tłumów na wybrzeżu!
Elyssia Hotel
Znakomity
122 opinie
8.6
Travelbay

Elyssia Hotel

Hotel Elyssia znajduje się ok. 20 min jazdy samochodem od Troodos i najwyższego szczytu Olimp. Górskie położenie gwarantuje niesamowite widoki i super klimat. Bardzo miła obsługa zagwarantowała nam świetny pobyt i dała fajne wskazówki odnośnie zwiedzania okolicy. No i przepyszne śniadania co rano. Polecamy!
Forest Park Hotel
Bardzo dobry
1858 opinie
7.6
Travelbay

Forest Park Hotel

Duży hotel posiadający sporo wygód, położony w środku lasu. Dość szybko i sprawnie mogliśmy stąd dojechać zarówno na najwyższy szczyt wyspy, jak i nad morze. W najbliższej okolicy znaleźliśmy sporo spacerowych, idealnych dla całych rodzin. Duży plus za baseny do dyspozycji gości. Nie jest to może najnowocześniejszy hotel, ale utrzymuje sensowny standard w niezłej cenie.

Zobacz także

Cypr
Co zwiedzić na Cyprze?
Cypr
Plaże na Cyprze
Cypr
Imprezy na Cyprze
Cypr
Natura na Cyprze
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon