Nikozja

4.00       Zobacz opinie (11)

Nikozja jest największym miastem i stolicą Cypru. Jest dość specyficznym miejscem na mapie świata. A wszystko za sprawą tego, że Nikozja podzielona jest między Cypr Południowy (grecki) a Cypr Północny (turecki). Pomiędzy obiema częściami rozciąga się strefa zdemilitaryzowana, nad którą pieczę sprawuje ONZ. Oczywiście całe miasto jest dostępne dla turystów. Musisz jednak pamiętać, że podczas przejścia z części południowej do północnej będziesz musiał okazać paszport tamtejszym pogranicznikom.

Nikozja

Nikozja, Cypr - © Travelbay

Jeśli szukasz nieco egzotyki, wtedy poświęć więcej czasu na północną Nikozję. Gdy natomiast preferujesz nieco większy ład i porządek, wtedy skup się na południowej części miasta.

Dla kogo?

Na pewno Nikozja jest ciekawym miejscem, w szczególności jeśli lubisz zwiedzać. Dodatkowego smaczku nadaje fakt, że jest ona jedyną stolicą na świecie, która podzielona jest między dwa kraje. Choć bardziej poprawne byłoby stwierdzenie, że podzielona jest pomiędzy państwo - Cypr Południowy i Turecką Republikę Cypru Północnego, nieuznawaną na arenie międzynarodowej.

Zdjęcia

  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
  • Nikozja
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Nikozja jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Royiatiko Hotel
Bardzo dobry
680 opinie
7.2
Travelbay

Royiatiko Hotel

Royiatiko Hotel jest jednym z większych hoteli południowej Nikozji. Spodobało mi się tam głównie dlatego, że choć jest blisko centrum, to oferuje np. basen na świeżym powietrzu. Dzięki temu, w przerwie od zwiedzania, mogłem się zrelaksować podczas pływania. Pokój miał bardzo dobry standard. Śniadania były różnorodne i smaczne. Z czystym sumieniem – polecam.
Centrum Hotel - City Center
Fantastyczny
767 opinie
8.4
Travelbay

Centrum Hotel - City Center

Razem z małżonką nocowałem w Hotelu Centrum. Jak jego nazwa wskazuje, znajduje się w centrum Nikozji (tej greckiej). Zasadniczo wszystko nam się tam podobało – od wystroju pokoju, po przepyszne śniadania i obiady oraz fakt, że wszędzie mieliśmy blisko.
Arsinoe Guesthouse
Bardzo dobry
14 opinie
7.9
Travelbay

Arsinoe Guesthouse

Dwie noce spędziłem w pensjonacie Arsinoe. Zlokalizowany jest w centralnej części południowej Nikozji. To przeurocze miejsce, ze świetnym, rustykalnym wystrojem wnętrz i przytulnymi pokojami. Fakt, wieczorami bywało tam dość głośno, bo wokół znajduje się mnóstwo knajpek czy sklepów. Ale mnie to nie przeszkadzało.
TasEv Guesthouse
Znakomity
233 opinie
8.8
Travelbay

TasEv Guesthouse

Jeśli postanowicie zatrzymać się w północnej części Nikozji, wtedy gorąco polecam Wam nocleg w TasEv Guesthouse. To absolutnie perfekcyjny pensjonat, który tworzą dwie przemiłe panie. Świetnie mówią po angielsku i przegadałem z nimi sporo czasu. Pokój był malutki, ale miał wszystko, co potrzeba. Do najważniejszych atrakcji miasta miałam dosłownie rzut beretem.
Hotel Valide Hanim Konak
Wyjątkowy
126 opinie
9.5
Travelbay

Hotel Valide Hanim Konak

Hotel Valide Hanim Konak zajmuje wnętrza zabytkowego, pięknie odrestaurowanego budynku w północnej Nikozji. W sumie spędziliśmy tam z dziewczyną 3 noce. To doskonała baza wypadowa do zwiedzania, a także mocno romantyczne miejsce. Stąd na pewno możemy polecić go podróżującym parom.

Zobacz także

Cypr
Co zwiedzić na Cyprze?
Cypr
Plaże na Cyprze
Cypr
Imprezy na Cyprze
Cypr
Natura na Cyprze
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon