Famagusta

4.11       Zobacz opinie (9)

Famagusta (po turecku: Gazimagusa) znajduje się nad piękną zatoką o tej samej nazwie. Położona jest we wschodniej części wyspy i należy do Cypru Północnego. Poza pięknymi, długimi, piaszczystymi plażami, zwiedzisz tu ciekawe zabytki, które świadczą o bogatej historii miasta. Znajdujące się tu ogromne fortyfikacje weneckie, czy też katedra świętego Mikołaja z XIV wieku, która jest przerobiona na meczet, to jedne z większych atrakcji na całym Cyprze.

Famagusta

Famagusta, Cypr - © Travelbay

Dość ponurą i mało dostępną pamiątką jest opuszczona spora część dawnego, słynnego kurortu. Obejrzeć można go tylko z daleka, ponieważ jest to teren pilnowany przez wojsko i obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia czy robienia zdjęć. Obecnie, pomimo wielu ciekawych zabytków, nawet w pełni sezonu nie spotkasz w mieście tłumów. Dzięki temu jest tu też taniej niż w południowej części wyspy.

Dla kogo?

Jeśli lubisz eksplorować mało uczęszczane ale ciekawe miejsca, Famagusta będzie doskonałym miejscem dla Ciebie. Miasteczko przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy interesujesz się historią. W jej zgłębianiu pomogą Ci tamtejsze zabytki.

Zdjęcia

 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
 • Famagusta
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Famagusta jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Altun Tabya Vintage
Bardzo dobry
86 opinie
7.9
Travelbay

Altun Tabya Vintage

Budynek, jak i sam pokój nie zrobił na mnie na początku zbyt dobrego wrażenia. Ale ostatecznie całkiem dobrze wspominam pobyt. Główną zaletą jest lokalizacja! Jeśli ktoś nastawia się bardziej na zwiedzanie i chłonięcie klimatu Cypru, niż tylko leżakowanie na plaży, to będzie zachwycony. Wszystkie największe atrakcje Famagusty są tuż obok.
Premium Inn Hotel
Znakomity
219 opinie
8.7
Travelbay

Premium Inn Hotel

Bardzo dobry hotel o wysokim standardzie. Położony blisko centrum Famagusty, dzięki czemu spacer do największych atrakcji zajmował tylko chwilę. Na plażę też niedaleko. Pokój był przestronny i gustownie urządzony. Bardzo smakowały nam śniadania.
Mystery Garden Guest House
Znakomity
102 opinie
8.9
Travelbay

Mystery Garden Guest House

Rodzinny pensjonat prowadzony z pasją! Dzięki przemiłej i bardzo pomocnej obsłudze bardzo szybko wczuliśmy się w miejscowy klimat. Położony w samym centrum Famagusty, więc wszędzie mieliśmy blisko. A po całodniowym zwiedzaniu, mogliśmy się zrelaksować w niesamowitym ogrodzie. Jeśli mielibyśmy wrócić do Famagusty, to na pewno znów byśmy tam przenocowali.
Doga Apartment
Unknown
17 opinie
9.8
Travelbay

Doga Apartment

Niezły apartament położony w starej części miasta, czyli bezpośrednio w centrum Famagusty. Z zewnątrz to wiekowy, ale zadbany budynek. Natomiast w środku wszystko jest wyremontowane i  w bardzo dobrym standardzie. W pełni wyposażona kuchnia. Bardzo miły właściciel, który podpowiedział nam co i gdzie zobaczyć.
Port View Hotel
Znakomity
158 opinie
9
Travelbay

Port View Hotel

Hotel Port View znajduje się w ścisłym centrum Famagusty. Pobliskie weneckie mury, mogliśmy podziwiać z balkonu. Świetne miejsce, jeśli ktoś nastawia się bardziej na zwiedzanie. Na plażę na piechotę jest kawałek, ale na miejscu znajduje się też basen i małe centrum Spa. Dobry standard w niezłej cenie!

Zobacz także

Cypr
Co zwiedzić na Cyprze?
Cypr
Plaże na Cyprze
Cypr
Imprezy na Cyprze
Cypr
Natura na Cyprze
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon