Pirin

4.40       Zobacz opinie (5)

Góry Pirin (Piryn) to obok Riły jedno z najpopularniejszych pasm górskich Bułgarii. Ich najwyższym szczytem jest Wichren, który wznosi się na wysokość 2914 m n.p.m.. Jest on także drugim co do wysokości szczytem całego kraju (palmę pierwszeństwa dzierży oczywiście Musała). Od Wichrenu ciągnie się niesamowicie widokowa i dość trudna technicznie grań Koncheto, która przyciąga żądnych wrażeń górołazów.

Pirin

Pirin, Bułgaria - © Travelbay

Na terenie gór Pirin znajdziesz kilka schronisk z obsługą oraz schronów górskich, w których będziesz mógł przenocować za darmo. Wiele osób porównuje to górskie pasmo do Tatr Wysokich. I rzeczywiście momentami podobieństwo jest dość uderzające.

Dla kogo?

Wybierz się w góry Pirin, jeśli chcesz przeżyć niesamowitą, górską przygodę na szlakach, które w przeciwieństwie do tych tatrzańskich, nie są zadeptane przez ogromne tłumy turystów. Czekają tu na Ciebie niezapomniane widoki oraz ciekawe, techniczne trasy.

Zdjęcia

  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
  • Pirin
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Pirin jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
House Shiligarnika
Znakomity
20 opinie
8.9
Travelbay

House Shiligarnika

Jeśli zawitacie w góry Pirin, ale niekoniecznie będziecie chcieli nocować w typowym schronisku, wtedy idealną alternatywą będzie House Shiligarnika. Pensjonat ten położony jest w sercu gór, w stosunkowo niedużej odległości od schroniska Wichren i szczytu o tej samej nazwie. Bardzo dobre warunki, pyszne jedzenie i klimat myśliwskiego domku. Oczywiście można stamtąd wyruszyć na górskie szlaki lub rowerowe trasy.
Guest House Sandanski
Unknown
17 opinie
9.7
Travelbay

Guest House Sandanski

Wraz ze znajomymi chcieliśmy zaszyć się w jakimś ładnym miejscu blisko gór. Nasz wybór padł na Guest House Sandanski. Jak łatwo się domyślić, położony jest powyżej miasta Sandanski. Znajduje się w otoczeniu górskich zboczy pasma Pirin. Cisza, spokój i piękne widoki. Dla zmotoryzowanych, większych ekip idealna opcja.
Green Wood Hotel & Spa
Fantastyczny
1644 opinie
8.2
Travelbay

Green Wood Hotel & Spa

Wraz z rodziną miałam okazję nocować w Green Wood Hotel & Spa. Położony jest obok miasteczka Razlog, u podnóża gór Piryn. Świetna opcja dla osób podróżujących z dziećmi. Na miejscu jest spory basen, miejsca, w których najmłodsi mogą się pobawić. Działa tu też SPA. Pokój, śniadania, obsługa – wszystko na 5+.
Redenka Holiday Club
Fantastyczny
1460 opinie
8.5
Travelbay

Redenka Holiday Club

Idealne miejsce na rodzinne wakacje. My akurat nocowaliśmy w domku, ale można też wynająć pokój hotelowy. Piękne widoki, w góry blisko, podobnie jak i do Bańska i tamtejszego ośrodka narciarskiego. Na miejscu goście mogą korzystać z basenu czy centrum odnowy biologicznej. Doskonałe warunki za bardzo rozsądne pieniądze.

Zobacz także

Bułgaria
Co zwiedzić w Bułgarii?
Bułgaria
Najlepsze plaże w Bułgarii
Bułgaria
Życie nocne w Bułgarii
Bułgaria
Parki narodowe w Bułgarii
Bułgaria
Aktywnie w Bułgarii
Bułgaria
Poza szlakiem w Bułgarii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon