Kopriwsztica

4.20       Zobacz opinie (5)

W centralnej części Bułgarii, nieco ponad 100 km na zachód od Sofii, leży Kopriwsztica. Miasteczko to usytuowane jest w dolinie otoczonej zielonymi, malowniczymi wzgórzami. Przez niektórych, Kopriwsztica uznawana jest za najbardziej klimatyczne, bułgarskie miasto.

Kopriwsztica
Kopriwsztica, Bułgaria - © Travelbay

Bez wątpienia szybko oczarują Cię zabytkowe domy-muzea i wijące się pomiędzy nimi wąskie, brukowane uliczki. W domach będziesz mógł przyjrzeć się, jak dawniej żyli mieszkańcy Kopriwszticy, a wszystko dzięki zachowanym meblom czy przedmiotom codziennego użytku. Spacer po miasteczku będzie więc swoistą podróżą w czasie.

Dla kogo?

Lubisz zwiedzać, spacerować i masz słabość do skansenów? Jeśli tak, to Kopriwsztica absolutnie Cię zachwyci. Domy-muzea są rozsiane po terenie całego miasteczka, więc w trakcie przechodzenia od jednego do drugiego będziesz miał szansę przyjrzeć się lokalnej architekturze.

Zdjęcia

  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
  • Kopriwsztica
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Kopriwsztica jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Once upon a time
Unknown
194 opinie
9.9
Travelbay

Once upon a time

Jeśli miałbym wskazać najbardziej klimatyczne miejsce, w jakim kiedykolwiek nocowałem, to bez wątpienia wskazałbym pensjonat Once upon a time w Kopriwszticy. Przepiękne, stylowe wnętrza nawiązujące do historii miasteczka. Przestronny ogród z miejscem do siedzenia. Do tego blisko do najważniejszych atrakcji. Po prostu polecam!
Guest House Maria
Unknown
95 opinie
9.6
Travelbay

Guest House Maria

Pensjonat Maria to wyjątkowo rodzinne i przytulne miejsce. Człowiek nie czuje się tam, jak w hotelu, a niemalże jak w domu. Nie ma wielkich luksusów, ale nie są one ważne. Bo jest schludnie, do tego lokalizacja jest świetna, a właściciel przemiły i pomocny.
Stoichkovata Kashta
Wyjątkowy
323 opinie
9.1
Travelbay

Stoichkovata Kashta

Stoichkovata Kashta to mały, niesamowicie klimatyczny hotelik. Z zewnątrz nawiązuje do typowej dla Kopriwszticy architektury. We wnętrzach łączy tradycję z nowoczesnością. W cenę (niezbyt zresztą wygórowaną) wliczone jest spore i bardzo smaczne śniadanie. Z żoną nie mieliśmy żadnych powodów do narzekań.
ЧОЛАКОВАТА КЪЩА
Wyjątkowy
249 opinie
9.4
Travelbay

ЧОЛАКОВАТА КЪЩА

Podczas naszej wizyty w Kopriwszticy zdecydowaliśmy się na nocleg w Cholakovatej Kashche. Już z zewnątrz pensjonat ten nas absolutnie zachwycił. To stary, pięknie odrestaurowany budynek w sercu miasteczka. Nocując tam można się przenieść w czasie. Aczkolwiek muszę podkreślić, że choć wnętrza są tradycyjne, to meble są nieco bardziej nowoczesne i zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających.

Zobacz także

Bułgaria
Co zwiedzić w Bułgarii?
Bułgaria
Najlepsze plaże w Bułgarii
Bułgaria
Życie nocne w Bułgarii
Bułgaria
Parki narodowe w Bułgarii
Bułgaria
Aktywnie w Bułgarii
Bułgaria
Poza szlakiem w Bułgarii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon