Ypres

4.20       Zobacz opinie (5)

Miasto Ypres ma bardzo długą i burzliwą historię. Jego początki sięgają X wieku. W średniowieczu, kiedy rozwinął się tu handel tkaninami, przeżywało czasy największej świetności. Następnie, przez długie lata najazdów i okupacji, mocno podupadło. A podczas I wojny światowej, wskutek walk, Ypres praktycznie zostało zrównane z ziemią. Na szczęście później, jego zabytkowa starówka została pieczołowicie odrestaurowana i dziś możesz podziwiać tu wiele imponujących zabytków.

Ypres

Ypres, Belgia - © Travelbay

Najważniejszą budowlą Ypres są bez wątpienia imponujące sukiennice Lakenhal. Ich budowa rozpoczęła się już w 1200 roku i trwała ponad 100 lat. Przez wieki było to serce miasta, w którym kwitł handel. Dzwonnica, która jest najstarszą częścią budynku, została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kolejnymi, ciekawymi obiektami są XIII-wieczny kościół św. Marcina, oraz budynki sądu i sądu gospodarczego. W mieście znajduje się też wiele miejsc pamięci i pomników poświęconych ofiarom I wojny światowej, a największe wrażenie robi brama Menin. Obecnie Ypres nosi tytuł “miasta pokoju”, a w gmachu sukiennic powstało muzeum poświęcone historii I wojny światowej.

Dla kogo?

Jeśli cenisz klasyczną architekturę i lubisz podziwiać imponujące, historyczne budynki, to musisz odwiedzić Ypres. Osoby zainteresowane historią tych terenów znajdą tu wiele interesujących miejsc, które przybliżą zarówno lepsze jak i nieco trudniejsze fakty z dziejów miasta. Historycy zafascynowani losami frontu zachodniego I wojny światowej, powinni odwiedzić specjalnie przygotowane muzeum oraz liczne miejsca pamięci.

Zdjęcia

  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
  • Ypres
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ypres jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel New Regina
Fantastyczny
2244 opinie
8.4
Travelbay

Hotel New Regina

Jeśli ktoś szuka noclegu w Ypres, to najlepiej w samym centrum, ponieważ tylko tu dzieje się coś ciekawego. Regina jest położona tuż obok największych zabytków, więc można spokojnie wszystko zwiedzić na piechotę. Hotel oferuje rozsądny standard i nasz pokój był naprawdę w porządku. Rano czekało na nas bardzo smaczne śniadanie, a obsługa była bardzo miła i pomocna.
Ariane Hotel
Wyjątkowy
1593 opinie
9.2
Travelbay

Ariane Hotel

Nowoczesny hotel wysokiej klasy. Co prawda do centrum i głównych zabytków trzeba się stąd kawałek przespacerować, ale za to położony jest na miłym i zacisznym uboczu. Hotel otacza pięknie utrzymany ogród, a taras, który unosi się nad wodą, był dla nas idealnym miejscem, aby się zrelaksować po dniu pełnym zwiedzania. Pokój przestronny i bardzo komfortowy. Obsługa i posiłki na wysokim poziomie.
Main Street Hotel
Unknown
237 opinie
9.7
Travelbay

Main Street Hotel

Chyba najlepszy hotel, do jakiego trafiliśmy podczas naszej podróży po zachodzie Europy. Niesamowicie klimatyczne miejsce, które mieści się w wyremontowanej, zabytkowej kamienicy. Pokój był urządzony bardzo stylowo, ale też z głową i było nam tu bardzo dobrze. Wygodny parking, a do głównych atrakcji wystarczał 5 minutowy spacer. Ale największą zaletą miejsca są ludzie, którzy go prowadzą. Widać że robią to z pasją i niesamowicie dbają o charakter i dobry klimat hotelu.
Hotel Ambrosia
Znakomity
576 opinie
8.7
Travelbay

Hotel Ambrosia

Świetny, niewielki hotel, który znajduje się tuż obok starówki i największych atrakcji miasta. Od wejścia bardzo miło przywitała nas obsługa i chętnie pomogła w ułożeniu planu zwiedzania, oraz doradziła, gdzie można dobrze zjeść. W pokoju było wszystko, co potrzebne, aby się komfortowo wyspać. Nie ma tu jakichś super luksusów, ale też cena jak na lokalizację była rozsądna.

Zobacz także

Belgia
Co zwiedzić w Belgii?
Belgia
Plaże w Belgii
Belgia
Życie nocne w Belgii
Belgia
Poza szlakiem w Belgii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon