Tournai

3.83       Zobacz opinie (6)

Tournai to jedno z najstarszych miast na terenie Belgii, a o jego długiej historii świadczą liczne, wyjątkowe zabytki. Już w VI wieku swoją siedzibę mieli tu biskupi. Niestety druga wojna światowa nie oszczędziła miasta, ale dziś możesz znów podziwiać jego odrestaurowane, zabytkowe centrum.

tournai

Tournai, Belgia - © Travelbay

Z pewnością najważniejszą budowlą jest romańsko-gotycka katedra Notre-Dame. Jej budowa trwała od roku 1110 aż do 1325. Obecnie, jest ona uznawana za jeden z najwspanialszych kościołów w kraju. Ta niesamowita konstrukcja o pięciu wieżach i bogato udekorowana została wpisana na Listę UNESCO. Kolejnym, wartym odwiedzenia zabytkiem jest kamienny, gotycki most, nad rzeką Skaldą, który zbudowano w XIII wieku. Nie jest to standardowa konstrukcja, ponieważ był on częścią murów obronnych miasta. Jego budowa trwała 50 lat. Inne ciekawe budynki to XVII-wieczne renesansowe Sukiennice, zabytkowy XVIII-wieczny budynek ratusza, oraz kościół św. Kwintyna z końca XII wieku. Pięknie wyremontowana starówka skrywa jeszcze wiele innych, zabytkowych budynków, a spacer klimatycznymi uliczkami sam w sobie jest atrakcją.

Dla kogo?

Jeśli najbardziej cenisz historyczne budowle i szukasz tych najpiękniejszych, wpisanych na listę UNESCO, to musisz odwiedzić Tournai i katedrę Notre-Dame. Na pasjonatach średniowiecznych konstrukcji obronnych z pewnością duże wrażenie zrobi most kamienny z XIII wieku. Każdy wielbiciel architektury i klimatu zabytkowych miast znajdzie tu wiele interesujących obiektów i miejsc.

Zdjęcia

 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
 • Tournai
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Tournai jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel d'Alcantara
Bardzo dobry
847 opinie
8
Travelbay

Hotel d'Alcantara

Bardzo dobry hotel, który mieści się blisko centrum i wszystkich większych atrakcji miasta. Miejsce ma charakter, bo jest to historyczna budowla, która bardzo sensownie została przystosowana do dzisiejszych wymagań. Pokój był przestronny i przyjemnie urządzony. Miła obsługa i bardzo smaczne śniadania.
Appart hôtel Tournai
Fantastyczny
92 opinie
8.5
Travelbay

Appart hôtel Tournai

Największą zaletą apartamentu jest jego lokalizacja. Tuż obok głównego placu, oraz w zasięgu krótkiego spaceru do głównych zabytków miasta. W okolicy jest też sporo dobrych knajp i lokali. Nie ma tu nie wiadomo jakich luksusów, ale jest wyposażony we wszystko, co potrzeba, a mieszkanie jest dobrze utrzymane i wysprzątane.
Gîtes de Tournai - Les carrières
Znakomity
165 opinie
9
Travelbay

Gîtes de Tournai - Les carrières

Bardzo przyjemny apartament, który położony jest w samym centrum. Tak więc, po przyjechaniu i zameldowaniu porzuciliśmy samochód i przez 2 dni chodziliśmy wszędzie na piechotę. Bardzo przyjemnie miasto i dużo miejsc do zobaczenia. Sam apartament to całkiem nowocześnie wykończone mieszkanie. Wyposażenie było bardzo dobre i do dyspozycji mieliśmy też kuchnię. Super opcja przy podróżowaniu z dziećmi.
Nid Cosy
Wyjątkowy
70 opinie
9.1
Travelbay

Nid Cosy

Apartament w bardzo rozsądnej cenie, położony bardzo blisko od centrum. Przemiły gospodarz, przy powitaniu chętnie opowiedział nam o najciekawszych miejscach w mieście i pomógł ułożyć plan zwiedzania. Mieszkanie położone jest na poddaszu i jest tu wszystko, co potrzebne do miłego pobytu, włącznie w pełni wyposażoną kuchnią. Jedyny minus to brak windy, więc trzeba być przygotowanym na spacery na 3-cie piętro.
Résidence Arbalète
Fantastyczny
218 opinie
8.5
Travelbay

Résidence Arbalète

Świetne miejsce do zwiedzania Tournai, ponieważ leży idealnie w jego centrum. Wszystkie większe atrakcje są pod bokiem. Mieliśmy trochę problemów ze znalezieniem go, ale na szczęście później nie było problemów z parkingiem. Apartament był nowocześnie urządzony i bardzo dobrze wyposażony. Pomimo, że jest w ścisłym centrum, to ta uliczka jest cicha i spokojna. Miejsce zdecydowanie godne polecenia.

Zobacz także

Belgia
Co zwiedzić w Belgii?
Belgia
Plaże w Belgii
Belgia
Życie nocne w Belgii
Belgia
Poza szlakiem w Belgii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon