Ardeny

4.33       Zobacz opinie (6)

Ardeny to masyw wyżynno-górski, który położony jest na terenach południowo-wschodniej Belgii oraz Francji i Luksemburga. Obszar ten jest bardzo zróżnicowany i mocno zalesiony. Nie są to jednak wysokie góry. Najwyższym ich punktem, jak i zresztą całej Belgii, jest szczyt Signal de Botrange, który ma 694 m n.p.m. Jest on bardzo łatwo dostępny, ponieważ bezpośrednio w okolicę wierzchołka można bezproblemowo dojechać samochodem. Najbardziej malownicze zakątki gór znajdują się natomiast wzdłuż przełomów rzek Semois oraz Moza.

Ardeny, Belgia - © Travelbay

Dla kogo?

Poza widowiskowymi kanionami, region znany jest też z wielu ciekawych jaskiń, które zostały wydrążone przez podziemne rzeki. Ardeny to w zdecydowanej większości tereny o małej gęstości zaludnienia. Większość ludzi mieszka bowiem w niewielkich miastach. Nieoficjalną stolicą regionu jest La-Roche-en-Ardenne, a inne popularne miejsca to Bouillon, Dinant, oraz Namur. Turyści mogą skorzystać z sieci dobrze wyznaczonych szlaków pieszych, a w wymienionych miastach obejrzeć też ciekawe zabytki, które świadczą o długiej i zawiłej historii tego regionu.

Dla kogo?

Jeśli cenisz dziką przyrodę i lubisz wędrowanie po górzystym terenie, to koniecznie wybierz się w Ardeny. Pomimo stosunkowo niewielkich przewyższeń, pasjonaci pięknych krajobrazów i formacji skalnych, będą mieli tu mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Gdy dodatkowo interesujesz się historią, to region ten ma do zaoferowania całkiem pokaźną ilość zabytków.

Zdjęcia

  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
  • Ardeny
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ardeny jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hôtel Moulin de la Strument
Fantastyczny
335 opinie
8.4
Travelbay

Hôtel Moulin de la Strument

Wybraliśmy ten hotel ponieważ La Roche-en-Ardenne, określane jest jako najlepszy punkt wypadowy w tę część Belgii. I rzeczywiście miejsce było świetne. Fakt, do samego miasta było kawałek, ale tereny dookoła piękne. Dobry klimat i sielankę potęgował niewielki strumień, który przepływa obok. Warunki w hotelu bardzo dobre, niczego nam nie brakowało. Bardzo dobre śniadania.
Hotel Panorama
Znakomity
802 opinie
8.8
Travelbay

Hotel Panorama

Jak sama nazwa wskazuje, hotel oferuje niesamowitą panoramę. Położony jest powyżej miasta i naprzeciwko twierdzy Bouillon.Do samego miasteczka trzeba było trochę zejść, ale prawda jest taka, że i tak całymi dniami zwiedzaliśmy okolicę samochodem. Wieczorem cudownie było usiąść na tarasie i rozkoszować się tym pięknym widokiem. Hotel sam w sobie był stylowy, a pokój komfortowy. Bardzo miła obsługa i świetne śniadania co rano.
Le Florentin
Znakomity
660 opinie
9
Travelbay

Le Florentin

Nowoczesny hotel położony w miłym, niewielkim miasteczku Florenville. Była to dla nas bardzo dobra baza wypadowa do wypadów w różne części Arden. Pokój był bardzo dobrze i nowocześnie wyposażony. Obsługa miła i chętnie pomogła nam zaplanować zwiedzanie, a także podpowiedziała parę ciekawych miejsc. Warto zjeść tu nie tylko śniadanie ale i obiad. Tutejsza restauracja jest genialna!
Hotel Fief De Liboichant
Fantastyczny
84 opinie
8.5
Travelbay

Hotel Fief De Liboichant

Świetne miejsce położone w spokojnym miejscu nad rzeką Semois. Okolica oferuje wiele pięknych miejsc, a jednocześnie można się tu zrelaksować. Hotel widać, że o długiej historii, ale wszystko jest wyremontowane i utrzymane w jak najlepszym porządku. Obsługa profesjonalnie podchodzi do tematu i chętnie podpowiada, co można ciekawego zobaczyć dookoła. Bardzo przyjemny taras i ogród, w którym można się było zrelaksować po całodziennych wycieczkach.
La Merveilleuse by Infiniti Resorts
Fantastyczny
2515 opinie
8.4
Travelbay

La Merveilleuse by Infiniti Resorts

Hotel położony jest w uroczym miasteczku Dinant. Niedaleko, po drugiej stronie rzeki znajduje się słynny kościół i twierdza malowniczo położona na skale. Hotel mieści się w starym budynku, który został wyremontowany i dobrze dostosowany do dzisiejszych standardów. Pokój był niewielki, ale przyjemny i w całym budynku panował ciekawy klimat. Jak na to, co hotel oferuje i gdzie się znajduje, to ma całkiem rozsądną cenę.

Zobacz także

Belgia
Co zwiedzić w Belgii?
Belgia
Plaże w Belgii
Belgia
Życie nocne w Belgii
Belgia
Poza szlakiem w Belgii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon