Krimml

3.71       Zobacz opinie (7)

Niewielka miejscowość Krimml, położona niecałe 100 km na wschód od Innsbrucka, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Rocznie zagląda tam 400 000 osób! Co je tam przyciąga? Odpowiedź jest jedna - Wodospady Krimml (Krimmler Wasserfälle). Znajdują się na liście 10 najbardziej znanych i cenionych atrakcji turystycznych Austrii. Swój początek biorą w Krimml Ache, gdzie znajduje się ich źródło.

Krimml, Austria

Krimml, Austria - © Travelbay

Najpierw rzeka przecina przyjemną, sielankową dolinę, by po 20 km zamienić się w największy w kraju i Europie wodospad. Ma on trzy części, które osiągają łączną wysokość 380 m! Huk wody, której przepływ wynosi 5,6 m³/s, słychać już z daleka. Wodospady Krimml będziesz mógł podziwiać z poprowadzonego wzdłuż nich szlaku mającego ok. 4 km długości. Znajdziesz tam punkty widokowe, które pozwolą Ci uchwycić za pomocą aparatu najpiękniejsze kadry.

Dla kogo?

Wizyta w Krimml oraz trekking do wodospadów będzie świetną propozycją dla osób ceniących potęgę natury. Ogrom Krimmler Wasserfälle robi wrażenie na każdym. Dodatkowo, wizyta tam może być niezłą opcją, jeśli chciałbyś odpocząć od letnich upałów. W okolicy tej zawsze jest dużo chłodniej i przyjemniej niż w innych częściach kraju.

Zdjęcia

  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
  • Krimml
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Krimml jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Schöneben
Wyjątkowy
207 opinie
9.3
Travelbay

Schöneben

Pensjonat Schöneben nie znajduje się bezpośrednio w Krimml, ale bardzo blisko niego. Wnętrza są niesamowicie przytulne, utrzymane w takim alpejskim stylu (dużo drewna, ciepłe światło itd.). Nasz apartament miał balkon, z którego rozciągał się ładny widok na góry. Pozytywnym zaskoczeniem były śniadania – chyba nigdzie w Austrii tak dobrze nie jedliśmy.
Apartment Kerer
Unknown
27 opinie
9.6
Travelbay

Apartment Kerer

Z żoną zatrzymaliśmy się w apartamentach Kerer. Był to naprawdę trafiony wybór. Apartament oprócz części sypialnianej, łazienki i strefy dziennej miał też naprawdę dobrze wyposażoną kuchnię. Oprócz tego ładne meble, sporo przestrzeni, czysto.
Landhaus Rohregger
Znakomity
259 opinie
8.9
Travelbay

Landhaus Rohregger

Landhaus Rohregger jest trochę oddalony od wodospadów Krimml, ale dla nas nie był to problem, bo dysponujemy własnym autem. To dość duży, ale całkiem malowniczo położony pensjonat. Latem okolica zrobiła na nas ogromne wrażenie. Pokój spełnił nasze oczekiwania. Śniadania również nam smakowały.
Haus Dorfblick
Wyjątkowy
125 opinie
9.4
Travelbay

Haus Dorfblick

Po wizycie w wodospadach Krimml zatrzymaliśmy się w miejscowości Gerlos, w pensjonacie Dorfblick. Bardzo sympatyczne miejsce. Widać, że dość nowe. Wszystko jest świeże, nowocześnie urządzone i bardzo zadbane. Widok z tarasu na góry – rewelacyjny. Na śniadanie się nie zdecydowaliśmy, bo było dodatkowo płatne.

Zobacz także

Austria
Co zwiedzić w Austrii?
Austria
Życie nocne w Austrii
Austria
Obiekty przyrody w Austrii
Austria
Aktywny wypoczynek w Austrii
Austria
Poza szlakiem w Austrii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon