Szkodra

3.92       Zobacz opinie (13)

Nad brzegiem Jeziora Szkoderskiego, u podnóża Alp Albańskich leży największe miasto północnej Albanii, czyli Szkodra. Przez wiele lat nie stanowiła zbyt atrakcyjnego punktu na mapie tego bałkańskiego kraju. Jednak dzięki poczynionym w niej inwestycjom turyści zaczęli ją naprawdę doceniać. Czeka tam na nich sporo zabytków, ciekawe muzea czy punkty widokowe. Przede wszystkim jednak Szkodra daje całkiem niezły wgląd w historię, kulturę czy tradycje Albanii.

Szkodra

Szkodra, Albania - © Travelbay

Dla kogo?

Szkodra to pierwsze, miasto, do jakiego docierają turyści wjeżdżający do Albanii od północy. Dla większości stanowi krótki przystanek w drodze na południe, jednak coraz częściej wybierana jest również na bazę wypadową do poznawania tej części kraju. Blisko stąd do położonego wśród Alp Albańskich Thethi, nad zjawiskowe Jezioro Komani oraz Jezioro Szkoderskie, czy na piaszczyste plaże w Velipoju. Jednak sama Szkodra również jest godna uwagi. Wyremontowana starówka, nowopowstałe muzeum fotografii czy ruiny zamku Rozafa pozwalają nieco lepiej poznać Albanię. Szkodra spodoba się przede wszystkim tym, którzy lubią zwiedzać i zgłębiać historię w otoczeniu wspaniałych widoków.

Zdjęcia

 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
 • Szkodra
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Szkodra jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Lake Shkodra Resort
Wyjątkowy
122 opinie
9.4
Travelbay

Lake Shkodra Resort

Już jadąc do Szkodry wiedziałem, że chcę przenocować na położonym tuż przy brzegu jeziora kempingu Lake Shkodra Resort. Przede wszystkim jest to miejsce dla osób, które chcą być blisko natury, z dala od miejskiego zgiełku. Można tu przyjechać z własnym namiotem/kamperem/przyczepą albo zdecydować się na wynajem domku (np. na drzewie) lub namiotu glampingowego. Jest też plaża czy wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Camping i Hostel Legjenda
Znakomity
408 opinie
9
Travelbay

Camping i Hostel Legjenda

Po przyjechaniu do Szkodry od razu trafiłem na Camping Legjenda. Znajduje się przy drodze wiodącej z czarnogórskiego przejścia granicznego do miasta. Blisko stąd na zamek Rozafa. Na miejscu zdecydowałem się na nocleg pod własnym namiotem. Jest tu także przestrzeń na zaparkowanie kamperów czy przyczep. Na miejscu działa również hostel z pokojami prywatnymi, jak i dormitoriami. W kompleksie jest też restauracja (całkiem niezła), jak i basen, z którego mogą do woli korzystać goście. Na dzieciaki natomiast czeka plac zabaw.
Hotel Tradita
Znakomity
846 opinie
8.9
Travelbay

Hotel Tradita

Podczas pobytu w Albanii szukałem miejsca, w którym naprawdę będę mógł się zanurzyć w przeszłości tego kraju. Niespodziewanie tym miejscem okazał się butikowy Hotel Tradita w Szkodrze. Znajduje się w murach zabytkowego domu, którego architektura jest typowa dla tej części Albanii. Pokoje są bardzo przytulne. Wypełniają je drewniane meble i tradycyjne ozdoby. Jednak największym atutem hotelu jest działająca tam restauracja. Podczas całego, dwutygodniowego pobytu w tym kraju, to właśnie w Tradicie skosztowałem najsmaczniejszych dań albańskiej kuchni.
Shkodra Backpackers Hostel
Wyjątkowy
469 opinie
9.2
Travelbay

Shkodra Backpackers Hostel

Do hostelu trafiłem w sumie przez przypadek, włócząc się po centrum Szkodry. Nie planowałem dłuższego pobytu w tym mieście, ale dzięki Shkodra Backpackers Hostel zmieniłem zdanie. Panuje tam niezobowiązująca atmosfera i klimat bohemy artystycznej. Ceny są niskie, a warunki w dormitoriach są naprawdę super (jest też opcja wynajęcia pokoju prywatnego). Na uznanie zasługuje także hostelowa ekipa, która podpowie, co ciekawego można zrobić/zobaczyć w mieście, pomoże zorganizować wycieczki do dalej położonych atrakcji czy wypożyczy rower. Jedyne, co to, mogliby częściej sprzątać.

Zobacz także

Albania
Co zwiedzić w Albanii?
Albania
Najlepsze plaże w Albanii
Albania
Życie nocne w Albanii
Albania
Atrakcje natury w Albanii
Albania
Poza szlakiem w Albanii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon