Margarita

3.71       Zobacz opinie (7)

Margarita, a dokładniej Isla Margarita, to jedna z piękniejszych wysp należących do Wenezueli. Od stałego lądu oddzielają ją dwie mniejsze wysepki oraz półwysep, na którego krańcu znajduje się niewielka miejscowość Punta de Araya. Na Margaritę można dolecieć lub dopłynąć promem z Puerto La Cruz lub Cumana. Z czego słynie ta wenezuelska wyspa?

Isla Margarita

Margarita, Wenezuela - © Travelbay

Oczywiście z iście karaibskich krajobrazów, na które składają się przede wszystkim długie, niemal bezkresne, piaszczyste plaże. Każdy znajdzie tu dla siebie odpowiednie miejsce do wypoczynku. Część plaż oferuje wysokie fale, stąd chętnie zaglądają tu surferzy. Inne stanowią spokojną, zaciszną oazę sprzyjającą relaksowi. Margarita pozwala również na nieco bardziej aktywny wypoczynek. Oprócz wspomnianego surfowania, można tu też jeździć konno, wędrować po górach czy pływać na wszelkiej maści wodnych sprzętach.

Dla kogo?

Jeśli podczas pobytu w Wenezueli zapragniesz zakosztować w kwintesencji Karaibów, wtedy koniecznie wygospodaruj czas na wypad na Margaritę. Wyspa jawi się jako idealny cel relaksu, napawania się pięknem widoków oraz realskowaniu na jednej ze wspaniałych plaż.

Zdjęcia

  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
  • Margarita
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Praktycznie przez cały rok Margarita oferuje przyjemne warunki. Zwykle jest ciepło i słonecznie. Jednak najbardziej stabilną pogodę oraz najwyższe temperatury zastaniesz tam w grudniu, styczniu i marcu.

Plaże na Margaricie ustępują tym na sąsiednich wyspach. Zdecydowanie bardziej polecam wycieczkę na Coche lub Cubagua.

Plaża La Caracola

Bardzo blisko Porlamar, plaża przy której jest wiele restauracji i barów. Dobra dla ludźmi z dziećmi.

Plaża Guacuco

Kolejna plaża blisko Porlamar, ale nie tak zatłoczona jak Caracola.

Plaża Parguito

Obecnie jedna z najmodniejszych plaż na wyspie Margarita. Jest to ulubione miejsce wszystkich surferów.

Plaża El Agua

Klasyczna plaża na Margaricie, niesamowicie długa po której spacer będzie trwał ponad godzinę (od jednego końca do drugiego).

Plaża El Yaque

Najlepsza plaża do uprawiania windsurfingu. Nie ma tam tłoku, fale są spokojne a na miejscu kilka świetnych restauracji.

Imprezy na Margaricie

Chyba najlepsze miejsce na imprezę w całej Wenezueli. Jest zdecydowanie bezpieczniej niż w Caracas a kobiety są po prostu przepiękne. Większość z nich jest po operacjach plastycznych, ale widzieliście Matrixa? To nie był prawdziwy film, ale oglądało się świetnie…

Surfing, windsurfing

Margarita to świetne miejsce do uprawiania sportów wodnych. Jeśli latasz i pływasz na kitem, to jest to świetna miejscówka dla Ciebie. Nawet grający w golfa nie rozczarują się. Na miejscu jest aż 18-dołkowe pole.

Zobacz także

Wenezuela
Co zwiedzić w Wenezueli?
Wenezuela
Plaże w Wenezueli
Wenezuela
Życie nocne w Wenezueli
Wenezuela
Cuda natury w Wenezueli
Wenezuela
Aktywnie w Wenezueli
Wenezuela
Poza szlakiem w Wenezueli
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon