Wenezuela

3.50       Zobacz opinie (10)

Wenezuela zwykle nie jest pierwszym wyborem wśród turystów planujących eksplorowanie Ameryki Południowej. Powodów ku temu jest kilka. Ale najważniejszym jest kwestia bezpieczeństwa. Choć obecnie sytuacja polityczna jest odrobinę bardziej ustabilizowana i nie dochodzi do dużej ilości protestów/zamieszek, to tak czy inaczej atmosfera panująca w kraju jest dość napięta. Dodatkowym problemem mogą być gangi narkotykowe, które i tam wciąż pociągają za różne sznurki.

Mimo wszystko jednak Wenezuela chce być na turystów otwarta i stara się dla nich stworzyć odpowiednie warunki do eksplorowania jej pięknych terenów. A naprawdę jest tam co podziwiać! Bo Wenezuela słynie z licznych, przyrodniczo cennych obszarów. Takie miejsca, jak Park Narodowy Canaima czy archipelag Los Roques zachwycają niebywałymi krajobrazami oraz dzikością natury. I co najważniejsze - w Wenezueli możesz liczyć na naprawdę kameralne zwiedzanie. Wciąż nie ma tu tłumów, co pozwala na bliskie obcowanie z naturą i lepsze poznanie lokalnej kultury.

Zdjęcia

 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
 • Wenezuela
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Co zwiedzić w Wenezueli?

Wenezuela

Co zwiedzić w Wenezueli? Będzie bardzo prosto odpowiedzieć na to pytanie, gdyż Wenezuela to nie jest kraj z tysiącami zabytków oraz wspaniałymi muzeami. Pomimo tego że Hiszpanie zostawili po sobie kolonialne miasta jak choćby Coro (pierwsza stolica kraju) to raczej ze świecą szukać wspaniałej architektury. Rozważałem nawet wywalenie tej zakładki kompletnie, ale tylko dzięki Coro się powstrzymałem. Sprawa też bardzo komplikuje się, jeśli planujesz zwiedzanie Caracas. Owszem, w mieście jest sporo do zobaczenia ale to nadal jedno z najniebezpieczniejszych miast na świecie. Nam wielu Polaków, którzy bez problemu zwiedzili miasto, ale zawsze powtarzali, że trzeba mieć oczy dookoła głowy i nie wyróżniać się.

Co zwiedzić w Wenezueli?

Plaże w Wenezueli

Wenezuela

Jednym z większych atutów Wenezueli jest wybrzeże Morza Karaibskiego oraz należące do tego kraju wyspy. Turyści cenią piękno okolic Puerto la Cruz, gdzie czekają na Ciebie jedne z najwspanialszych plaż w kraju. Tuż obok dodatkowo znajduje się zachwycający Park Narodowy Mochima. Na uwagę zasługuje również archipelag Los Roques, gdzie czekają na Ciebie puste plaże z białym piaskiem i iście rajskie, wakacyjne klimaty. Urlop warto też rozważyć na wyspie Margarita, której linia brzegowa również oferuje cudowną przestrzeń do relaksu. 

Plaże w Wenezueli

Życie nocne w Wenezueli

Wenezuela

Życie nocne w Wenezueli, jak ono wygląda? Jeszcze kilka lat temu życie nocne w Wenezueli nie pozwalało zasnąć. W związku z narastającą liczbą zabójstw w Caracas, większość barów i dyskotekom zamknięto. Teraz Wenezuelczycy bawią się na domówkach, gdyż jest bezpieczniej i taniej. Dużo bezpieczniejsza (choć nie zawsze) jest Isla Margarita. Wiele hoteli posiada kluby zaraz przy basenach, więc to gwarancja dobrej i bezpiecznej zabawy. Poza tym w samym Porlamar jest gdzie się zabawić (stolica wyspy Margarita). I warto zabrać ze sobą jak najwięcej dolarów lub euro. Przy galopującej inflacji w kraju, poczujesz się jak bogol. Na deser pozostaje Carupano, gdzie co roku odbywa się niesamowicIe barwny KARNAWAŁ.

Życie nocne w Wenezueli

Cuda natury w Wenezueli

Wenezuela

Trzeba przyznać, że największym atutem Wenezueli jest jej przyroda. Jeśli należysz do osób, które najchętniej spędzają czas pośród dzikich ostępów i chcą się napawać pięknem krajobrazów, to w tym kraju będziesz miał ku temu mnóstwo okazji. I to bez względu na to, czy zatrzymasz się na wybrzeżu, czy też zdecydujesz się zapuścić w interior. Jeśli chodzi o północ kraju, to pewno odwiedź Park Narodowy Mochima - popularny cel wycieczek nurkowych. Na południu koniecznie odwiedź Park Narodowy Canaima, w którym zobaczysz najwyższy na świecie wodospad! 

Cuda natury w Wenezueli

Aktywnie w Wenezueli

Wenezuela

Eksplorowanie cudów natury Wenezueli będzie możliwe tylko wtedy, jeśli nie boisz się trochę zmęczyć i spocić. Bowiem dotarcie chociażby do wodospadu Salto Angelo w Parku Narodowym Canaima wymaga podjęcia wysiłku. Trekkingi czy spływy łodziami to popularne formy penetrowania różnych zakamarków Wenezueli. Jednym z bardziej znanych celów wycieczek pieszych jest Roraima, czyli najbardziej znana góra stołowa Ameryki Południowej. Wybierając się do Wenezueli koniecznie też zabierz ze sobą maskę i rurkę, ponieważ tamtejsze wybrzeże obfituje w rafy oraz całkiem intensywne, podwodne życie.

Aktywnie w Wenezueli

Poza szlakiem w Wenezueli

Wenezuela

Większość miejsc w Wenezueli można zakwalifikować jako te spoza głównych, turystycznych szlaków. Głównie dlatego, że goście z zagranicy nie walą do tego kraju drzwiami i oknami. Ale niektóre zakątki Wenezueli odwiedzane są bardzo sporadycznie lub wcale. Jednym z nich jest Los Lanos, czyli ogromny stepowy teren, w obrębie którego żyją głównie dzikie zwierzęta, bydło i… garstka kowbojów. Ze względu na sporą odległość od głównych dróg i miasta oraz ogólnie trudną logistykę, Park Narodowy Canaima nie jest mocno zatłoczony. Wybierając się tam możesz liczyć na naprawdę kameralną atmosferę. 

Poza szlakiem w Wenezueli
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon