Tacuarembo

3.60       Zobacz opinie (5)

W północnej części Urugwaju znajdziesz miasto Tacuarembo. Obok Montevideo jest jednym z ważniejszych i bardziej znaczących punktów na mapie tego południowoamerykańskiego kraju. To kolebka gaucho, czyli pasterzy bydła, indian, pisarzy, muzyków oraz… złota. Miasto wypełnia sztuka. Spacerując po uliczkach Tacuarembo będziesz mógł podziwiać ok. 150 prac lokalnych artystów, które tworzą swoistą galerię na świeżym powietrzu.

Tacuarembo

Tacuarembo, Urugwaj - © Travelbay

Warto też wpaść do Muzeum Indian i Gaucho, w którym będziesz mógł nieco lepiej poznać ludy zamieszkujące te niezwykle malownicze tereny. Bowiem Tacuarembo to nie tylko kolebka kulturowa Urugwaju. To także liczne, ciekawe pod kątem krajoznawczym miejsca. Ok. 7 km na północ od miasta znajduje się Ipora - cenione uzdrowisko powstałe nad brzegiem sztucznego jeziora. Na uwagę zasługuje również Valle Eden, niewielkie miasteczko, w którym znajduje się Muzeum Carlosa Gardela - śpiewaka oraz postaci mającej ogromny wpływ na kulturę tanga.

Dla kogo?

Na pewno powinieneś wpaść do Tacuarembo, jeśli jesteś żywo zainteresowany historią i kulturą krajów, które odwiedzasz. Tu będziesz mógł lepiej poznać Urugwaj, zamieszkujące go ludy oraz ich tradycje czy zwyczaje. Tacuarembo to również ciekawy kierunek dla fanów tanga. To właśnie tu urodził się Carlos Gardela - artysta, którego repertuar koncentrował się właśnie wokół tang.

Zdjęcia

  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
  • Tacuarembo
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Tacuarembo jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Museo y Restaurant Fordt City
Znakomity
8.8
Travelbay

Hotel Museo y Restaurant Fordt City

Podczas mojej krótkiej wizyty w Tacuarembo zatrzymałem się w hotelu Museo. Miejsce to słynie z doskonałej restauracji, którą również mogę z czystym sumieniem polecić. Jedzenie jest tam wyborne. Działa tu też niewielkie muzeum. Sam hotel jest też niczego sobie. Pokój był bardzo duży i wyposażony całkiem sensownie. Ja byłem bardzo zadowolony.
Hotel De Campo La Cumparsita
Bardzo dobry
7.9
Travelbay

Hotel De Campo La Cumparsita

Hotel De Campo La Cumparsita spełnił moje oczekiwania. Z jednej strony jest to nowoczesny obiekt, w którym jednak dość mocno pamięta się o tradycji. Stylowe meble i dodatki nadają temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. Jest tu też ładny ogród z basenem. Śniadania smaczne i różnorodne.
Cabañas Sepé Iporá
Fantastyczny
8.5
Travelbay

Cabañas Sepé Iporá

Ja miałem okazję zatrzymać się poza obrębem Tacuarembo, w miejscowości Balneairo Ipora, gdzie znajdują się Cabanas Sepe Ipora. To przepiękne, niewielkie domki położone na malutkim pagórku, w otoczeniu zieleni. Goście, oprócz świetnie urządzonych wnętrz, mają też do dyspozycji basen zewnętrzny. Wymarzone miejsce na relaks.
La Araucana
Znakomity
8.9
Travelbay

La Araucana

La Araucana to niewielkie bungalowy położone na północ od obrzeży Tacuarembo. Zatrzymałem się tu na jedną noc, ale byłem bardzo zadowolony z wyboru. Domek był uroczy, przyjemnie urządzony. Bez jakiś wielkich fajerwerków czy ochów i achów, ale było czysto i komfortowo. Cena też była bardzo przyjazna.

Zobacz także

Urugwaj
Co zwiedzić w Urugwaju?
Urugwaj
Najlepsze plaże w Urugwaju
Urugwaj
Życie nocne w Urugwaju
Urugwaj
Cuda natury w Urugwaju
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon