Urugwaj

4.25       Zobacz opinie (4)

Urugwaj bywa nazywany “Szwajcarią Ameryki Południowej”. Ale nie dlatego, że znajdziesz tam najwyższe na kontynencie góry. To sytuacja ekonomiczna i gospodarcza tego kraju sprawia, że jest on porównywany do państwa czekolady, zegarków i bankierów. Urugwajczykom rzeczywiście żyje się spokojnie i dostatnie. Za to turystom na pewno będzie się po tym państwie dobrze podróżować.

Urugwaj

Urugwaj - © Travelbay

Urugwaj oferuje wysoką jakość usług, świetny wybór hoteli oraz restauracji, w których króluje mięcho. Urugwajskie wybrzeże Rio de la Platy zachwyca piaszczystymi plażami oraz przyjemnymi widokami. Stolica, czyli Montevideo intryguje ciekawą architekturą oraz niezobowiązującą atmosferą, o której przekonasz się zaglądając do licznych knajpek. W trakcie podróży będziesz mógł też poznawać tamtejszą kulturę, sztukę oraz historię, które nie raz Cię zaskoczą. 

Zdjęcia

 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
 • Urugwaj
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Co zwiedzić w Urugwaju?

Urugwaj

Zwiedzanie Urugwaju rozpocznij od jego stolicy, czyli Montevideo. Miasto może się poszczycić wspaniałą starówką oraz licznymi, bardzo ciekawymi zabytkami. Koniecznie wybierz się też do Tacuarembo, które jest kolebką gaucho (pasterzy bydła), ale również i tanga (pochodził stamtąd śpiewak - Carlos Gardela). Zajrzyj też do Colonii del Sacramento, której starówka znalazła się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. 

Co zwiedzić w Urugwaju?

Najlepsze plaże w Urugwaju

Urugwaj

Południowe wybrzeże Urugwaju obejmuje Rio de la Plata, czyli gigantyczne estuarium, na które składają się ujścia dwóch rzek - Parany i Urugwaj. Tu do najpopularniejszych kurortów należy Colonia del Sacramento oraz Punta del Este. Znajdujące się tu plaże nie są tak wietrzne, jak te położone na wschodnim wybrzeżu Atlantyku. Tam na uwagę zasługuje Punta del Diablo - mekka surferów.

Najlepsze plaże w Urugwaju

Życie nocne w Urugwaju

Urugwaj

Jeśli chcesz poimprezować w Urugwaju, to musisz kierować się ku większym miastom. Najwięcej dzieje się przede wszystkim w Montevideo. To tam znajdziesz liczne puby, w których nie tylko napijesz się drinków czy lokalnego wina, ale również posłuchasz muzyki na żywo. A jeśli już przy winie jesteśmy, to koniecznie wpadnij do Carmelo, które otaczają cieszące się uznaniem winnice.

Życie nocne w Urugwaju

Cuda natury w Urugwaju

Urugwaj

Jednym z popularniejszych miejsc wśród fanów natury jest bez wątpienia Cabo Polonio. Znajdujący się tam park narodowy chroni ogromną kolonię lwów morskich zamieszkujących tamtejsze wybrzeże. Fani przyrody powinni też zajrzeć do Parque Nacional de Santa Teresa. Podziwiać tam można ok. 2 mln drzew - zarówno egzotycznych, jak i tych typowych dla Urugwaju. 

Cuda natury w Urugwaju
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon