Nazca

3.00       Zobacz opinie (6)

Nazca to miasto znane głównie z jednego powodu. To właśnie w jego okolicach znajdują się niesamowite geolify, czyli wykute na terenie pustyni linie. Układają się one w konkretne kształty. Dostrzec tu można m.in. kolibra, małpę czy fregatę. Mierzą one nawet do 300 m wysokości. Badacze wciąż nie są do końca pewni, dlaczego zostały stworzone. Wiadomo, że za ich powstaniem stoją Indianie Nazca. Prawdopodobnie wykute przez nich geolify wykorzystywane były podczas rytuałów związanych z przywoływaniem deszczu.

Nazca
Nazca, Peru - © Travelbay

Region Nazca jest bowiem bardzo, bardzo suchy. Ze względu na swój unikalny charakter znalazły się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Na rysunki z Nazca najlepiej spojrzeć z góry. Ułatwia to wieża widokowa (13 m wysokości) czy organizowane tam turystyczne loty. Jeden z rysunków (El Candelabro) podziwiać można podczas rejsu łodziami na Półwysep Paracas.

Dla kogo?

Jeśli chciałbyś zobaczyć jedną z najsłynniejszych atrakcji w całym Peru, wtedy koniecznie wpadnij do Nazca. Fakt faktem pamiętaj, że z poziomu ziemi geolify wydają się zwykłymi liniami/rowami. Dopiero ze sporej wysokości podziwiać można ich kształty oraz rozmiary.

Zdjęcia

  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
  • Nazca
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Nazca jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Casa Blanca
Fantastyczny
8.4
Travelbay

Casa Blanca

Na pewno mogę polecić pobyt w pensjonacie Casa Blanca. Miejsce o mocno domowej atmosferze. Wnętrza urządzone raczej prosto, ale schludnie i bardzo przytulnie. Gospodarze są przemili i bardzo pomocni. Dzięki nim pobyt był jeszcze bardziej udany.
Hotel Alegria Nasca
Fantastyczny
8.3
Travelbay

Hotel Alegria Nasca

Według mnie jeden z najlepszych hoteli w całym mieście. Sam budynek ma całkiem ciekawą architekturę. Atutem hotelu jest bez wątpienia zewnętrzny basen. Doskonała opcja, by się zrelaksować. Do tego wokół rozciąga się naprawdę zadbany ogród. Pokój był wysprzątany na błysk. Cena za pobyt była do tego konkurencyjna względem innych miejsc, w szczególności biorąc pod uwagę stojącą za nią jakość.
Casa Andina Standard Nasca
Fantastyczny
8.4
Travelbay

Casa Andina Standard Nasca

Casa Andina to świetny wybór jeśli chodzi o pobyt w Nazca. Miejsce ma dużo czaru. Jest sporo roślinności, jest zewnętrzny basen. Bardzo doceniłem tamtejsze śniadania, które jak na lokalne standardy były różnorodne i pozwalały skosztować wielu, pysznych rzeczy. Pokój na mocną 5 z dużym plusem.
DM Hoteles Nasca
Fantastyczny
8.3
Travelbay

DM Hoteles Nasca

W hotelu tym spędziłem dwie noce. Był to bardzo udany i bezproblemowy pobyt. Jest to przepiękny, bardzo zadbany obiekt. Niesamowity ogród i do tego baseny, które tworzą swoistą oazę. Hotel znajduje się w centrum miasta. Pokój rewelacyjny - wszystko mi się tam podobało.

Zobacz także

Peru
Co zwiedzić w Peru?
Peru
Najlepsze plaże Peru
Peru
Życie nocne w Peru
Peru
Cuda natury w Peru
Peru
Aktywnie w Peru
Peru
Poza szlakiem w Peru
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon