Encarnacion

3.63       Zobacz opinie (8)

W południowo-wschodniej części Paragwaju leży Encarnacion, które znane było pod nazwą Itapúa. Założone zostało nad brzegiem Parany, blisko granicy z Argentyną. W bliskim sąsiedztwie miasta znajdziesz ruiny misji jezuickiej (Reducciones Jesuítica Guaraníes de Jesús de Tavarangue) zaprojektowane przez włoskiego architekta Juana Bautistę Primoli. Choć z zabudowań nie zostało za wiele, to są wyjątkowo malownicze i bez wątpienia są największą atrakcją okolicy.

Encarnacion

Encarnacion, Paragwaj - © Travelbay

Zresztą, docenione zostały przez UNESCO, które objęło je swym protektoratem. Zajrzyj też koniecznie na główny, miejski plac, czyli Plaza de Armas. Dobrym pomysłem jest też spacer wzdłuż nabrzeża oraz relaks na plaży San José. Encarnacion dysponuje też dobrą bazą hotelową i gastronomiczną. Więc zaplanuj też posiłek w jednej z tamtejszych restauracji, by spróbować lokalnej kuchni.

Dla kogo?

Wpadnij do Encarnacion jeśli chcesz troszkę pozwiedzać, trochę pospacerować i generalnie się zrelaksować. Miasto ma nie tylko malowniczo położenie, ale samo w sobie również jest bardzo atrakcyjne. To również dobry kierunek, gdy chcesz nieco lepiej poznać paragwajską kuchnię.

Zdjęcia

  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
  • Encarnacion
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Encarnacion leży w strefie klimatu ciepłego, umiarkowanego. Przez większą część roku jest ciepło, a deszcze nie pada bardzo często. Omijaj jednak październik, który jest tutaj najbardziej mokrym i paskudnym miesiącem. Do Encarnacion najlepiej zajrzyj między lutym i marcem lub czerwcem i sierpniem.

W okolicy Encarnacion znajdziesz fabrykę Yerba Mate. Szukaj Bella Vista. Możesz też bujnąć się do Parku Manantial. Na miejscu dostępny zipline, opcja przejażdżki na koniu. Jakieś 30 kilometrów na północny wschód znajdziesz klasztory Jezuitów.

Karnawał

Miasto tętni życiem głównie w regionie plaży usytuowanej nad rzeką. Odbywa się tutaj nawet karnawał. Nie jest może tak spektakularny jak ten w Rio de Janeiro, ale jak lubisz dzikie imprezy to znajdziesz tu coś dla siebie. W jego trakcie ludzie często psikają się sprayem śnieżnym, więc lepiej zaopatrzyć się w okulary. Poza tym chleją i ćpają. Wszystko odbywa się w każdy weekend stycznia i lutego. Znajdziesz tutaj nawet sambodrom.

Zobacz także

Paragwaj
Co zwiedzić w Paragwaju?
Paragwaj
Życie nocne w Paragwaju
Paragwaj
Parki narodowe w Paragwaju
Paragwaj
Poza szlakiem w Paragwaju
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon