Asuncion

3.60       Zobacz opinie (10)

Czy warto odwiedzić Asuncion, czyli stolicę Paragwaju? Otóż warto! Bo choć nie jest to najpopularniejsze wśród turystów miasto w tej części świata, to może Cię zainteresować i przypaść do gustu. Asuncion określane jest mianem “zielonej stolicy Ameryki Łacińskiej”. A to wszystko za sprawą ogromnej ilości roślinności, jaka porasta teren miasta. Tłem dla niej jest piękna, kolonialna architektura.

Asunción

Asuncion, Paragwaj - © Travelbay

Do najważniejszych zabytków należy Panteon Narodowy, w którym złożone są szczątki najwybitniejszych postaci w historii Paragwaju. Warto też odwiedzić Katedrę Metropolitalną czy neoklasyczny, niesamowity Palacio de Gobierno. Asuncion to również miasto tętniące życiem, również w nocy. Znajdziesz tu sporo przyjemnych knajpek, w których na pewno miło i owocnie spędzisz wieczór w paragwajskiej stolicy.

Dla kogo?

Na pewno odwiedź Asuncion, jeśli chcesz lepiej poznać Paragwaj. Bez wizyty w stolicy kraju nie będzie to możliwe, bo to tam znajdziesz najważniejsze zabytki czy muzea, przybliżające jego historię i kulturę. Asuncion to dobry kierunek dla imprezowiczów, na których czekają tu liczne, niezłe knajpki.

Zdjęcia

 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
 • Asuncion
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Asuncion jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Villa Floreal Hotel Boutique
Wyjątkowy
9.2
Travelbay

Villa Floreal Hotel Boutique

To był chyba nasz najlepszy nocleg podczas całego pobytu w Paragwaju. Hotel Villa Floreal jest miejscem cudownym, gdzie człowiek czuje się doskonale już od pierwszych minut. Zadbany budynek, otoczony ładnym ogrodem, w którym znajduje się basen. Cena bardzo przystępna, stąd przedłużyliśmy naszą wizytę w mieście o dodatkowe 2 dni. A to o czymś świadczy!
Los Alpes Villa Morra
Znakomity
8.6
Travelbay

Los Alpes Villa Morra

Bardzo dobry wybór, jeśli chodzi o Asuncion. Nieduży, ale oferujący świetną jakość hotel. Cena konkurencyjna względem innych miejsc, a zawarte w niej było obfite, różnorodne i naprawdę bardzo smaczne śniadanie. Obsługa przemiła. Możliwość skorzystania z basenu. Pokój o typowym standardzie hotelowym. Ale nie jest to zarzut, a atut.
Gran Hotel del Paraguay
Wyjątkowy
9.1
Travelbay

Gran Hotel del Paraguay

Gran Hotel to takie miejsce o lekko kolonialnym sznycie. Eleganckie wnętrza, które przywodzą dawne czasy. Ale chodzi o wystrój, a nie o to, że meble są zniszczone, czy, że z sufitu wiszą pajęczyny. Pokój - rewelacja. Ogromny, bardzo wysoki, przez co nawet podczas upałów panuje tam przyjemny chłód. Piękne otoczenie hotelu.
Dazzler by Wyndham Asuncion
Fantastyczny
8.5
Travelbay

Dazzler by Wyndham Asuncion

W hotelu tym spędziłem dwa dni. To chyba jeden z bardziej nowoczesnych obiektów w mieście. Co go wyróżnia? Przede wszystkim znajduje się w wysokim budynku, na dachu którego zlokalizowany jest basen. Super widoki i fajny klimacik, tak siedzieć sobie na górze lub pływać. Warunki na piątkę z plusem, więc polecam.
Resort Yacht Y Golf Club Paraguayo
Fantastyczny
8.3
Travelbay

Resort Yacht Y Golf Club Paraguayo

Ja zatrzymałem się na mocnych obrzeżach Asuncion, właśnie w resorcie Yacht Y Golf Club. Położony jest na południowy-zachód od centrum, nad brzegiem rzeki Paragwaj. Kameralna, spokojna atmosfera, cudowne widoki. Bliskość tak rzeki, ale i basen na miejscu. Obiekt nowoczesny, całkiem ekskluzywny, ale cenowo nie zwala z nóg.

Zobacz także

Paragwaj
Co zwiedzić w Paragwaju?
Paragwaj
Życie nocne w Paragwaju
Paragwaj
Parki narodowe w Paragwaju
Paragwaj
Poza szlakiem w Paragwaju
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon