Popayan

3.50       Zobacz opinie (8)

Na południowym-zachodzie Kolumbii leży miasto Popayan. Założone zostało w 1537 roku przez Sebastiana de Belalcázara. Pełni funkcję stolicy regionu Cauca i jest jednym z najważniejszych ośrodków religijnych w kraju. Popayan zachwyca elegancką, kolonialną architekturą. Do najważniejszych zabytków należy Iglesia de San Francisco uznawany za najpiękniejszy kościół w mieście, neoklasyczna katedra oraz 240-metrowy, 11-łukowy ceglany most.

Popayan

Popayan, Kolumbia - © Travelbay

Popayan może się też poszczycić tym, że na jego terenie znajduje się… piramida. El Morro del Tulcán został zbudowane w okresie prekolumbijskim, około 1600-500 p.n.e.. Z oddali wygląda niepozornie, niczym niewielkie, zielone wzgórze, ale badania archeologiczne udowodniły, że w jego wnętrzu pochowane zostały wysokiej klasy osoby, pochodzące z lokalnej społeczności. Popayan to również ważny ośrodek akademicki. Studenci sprawiają, że miasto wypełnia gwarna i luźna atmosfera. Co też przekłada się na całkiem przyjemne życie nocne.

Dla kogo?

Popayan będzie dobrym wyborem, jeśli lubisz zwiedzać i cenisz kolonialną architekturę. Miasto to nie tylko liczne zabytki, ale też pokaźna ilość muzeów, w których zgłębisz historię regionu. Oprócz tego Popayan to dobry kierunek dla imprezowiczów. Choć może nie znajdą tu wielkich klubów, to lokalne knajpki pozwolą im przyjemnie spędzić wieczory.

Zdjęcia

 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
 • Popayan
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Popayan jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Dann Monasterio
Znakomity
8.6
Travelbay

Hotel Dann Monasterio

Jeśli pobyt w Popayan, to tylko w hotelu Dann Monasterio. Dlaczego? Bo zajmuje wnętrza zabytkowego klasztoru z XVI wieku. Całość została rewelacyjnie zaadaptowana. W efekcie goście otrzymują możliwość pobytu w luksusowych, przesiąkniętych historią wnętrzach. Z żoną byliśmy zachwyceni. Architektura, atmosfera. Czysta poezja!
Hotel La Herreria Colonial
Znakomity
8.7
Travelbay

Hotel La Herreria Colonial

Polecam pobyt w hotelu La Herreria Colonial. Znajduje się w centrum miasta, blisko najważniejszych atrakcji. Piękna architektura budynku, ładna aranżacja wnętrz. Mój pokój był czyściutki, przestronny i nie miałem żadnych powodów do narzekania. No może jeden 0 byłem tam za krótko!
Hotel La Plazuela
Znakomity
8.9
Travelbay

Hotel La Plazuela

Hotel mieści się w eleganckich wnętrzach budynku z XIX wieku. Jest klimatycznie, ale też bardzo komfortowo. Bardzo smakowały mi serwowane co rano śniadania. Dużym plusem była też relatywnie niska cena. Bardzo podobał mi się też wewnętrzny dziedziniec.
PERUGINO´S HOTEL GALERIA
Unknown
9.6
Travelbay

PERUGINO´S HOTEL GALERIA

To dość kameralny hotel z artystycznym zacięciem. Jest bardzo schludnie, wręcz sterylnie. Mnie to odpowiadało, ale pewnie część osób może narzekać, że nie jest przytulnie. W każdym razie ja byłem zadowolony. Jest tu też dogodny parking, a także działa bar.
Hotel San Martin Popayan
Znakomity
8.7
Travelbay

Hotel San Martin Popayan

W hotelu San Martin spędziliśmy dwie noce. Możemy go z czystym sumieniem polecić wszystkim osobom odwiedzającym Popayan. Jest to nowoczesny hotel, który oferuje też trochę prywatności i spokoju. Na miejscu można skorzystać z basenu. Do centrum jest kawałek, ale spacerem to jakieś max. 20 min.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon