Las Lajas

4.17       Zobacz opinie (6)

Las Lajas jest chyba jednym z bardziej zaskakujących i nieco mniej znanych miejsc w Kolumbii. W niewielkiej miejscowości o tej samej nazwie, położonej blisko granicy z Ekwadorem, zbudowano sanktuarium. I może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Santuario de Las Lajas znajduje się na kamiennym moście przerzuconym nad głębokim wąwozem.

Las Lajas

Las Lajas, Kolumbia - © Travelbay

Pierwszy kościół powstał w tym miejscu na początku XIX wieku. Lecz obecna, neogotycka świątynia to dzieło architekta Nariño Lucindo Espinozy z lat 1926-44. Świątynia zachwyca tak architekturą, jak i lokalizacją. W efekcie możesz spotkać się ze stwierdzeniem, że to najpiękniejszy kościół nie tylko Kolumbii, ale i świata. Oprócz samego sanktuarium, atrakcją jest też przejazd kolejką gondolową (Teleférico Las Lajas), która pozwala spojrzeć na okolicę z nieco szerszej perspektywy.

Dla kogo?

Choć Las Lajas zyskuje na popularności, to wciąż jest to świetna propozycja dla osób, które szukają odrobinę bardziej kameralnych miejsc. Koniecznie tu też zajrzyj, jeśli cenisz fotogeniczne i nietuzinkowe atrakcje. Do tego jest tu niesamowicie widokowo.

Zdjęcia

  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
  • Las Lajas
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Las Lajas jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Mansión Blanca
Znakomity
8.7
Travelbay

Mansión Blanca

Będąc w tej części Kolumbii miałem okazję zatrzymać się w pensjonat Mansion Blanca. Miejsce godne polecenia, bo za niezbyt wygórowaną ceną stoi naprawdę przyzwoita jakość. Do mojej dyspozycji miałem cały, duży, ładnie wyposażony apartament z wielkim, wygodnym łożem. Okolica jest cicha i spokojna. Mogłem się też zrelaksować w ogrodzie.
Loft Hotel Ipiales
Znakomity
9
Travelbay

Loft Hotel Ipiales

Bardzo porządny i nowoczesny hotel. Spędziłem tu tylko jedną noc. Ale był to wystarczający czas, by pozytywnie ocenić ten obiekt. Fakt, jak na kolumbijskie standardy jest dość drogo. Ale moim zdaniem warto zapłacić, by skorzystać z naprawdę doskonałych warunków. Zarówno pokój, jak i obsługa były na światowym poziomie. Piękny wystrój wnętrz. Mocne 10/10.
Hotel Avanty
Znakomity
8.9
Travelbay

Hotel Avanty

Hotel Avanty to dość kameralny obiekt. Byłem bardzo zadowolony z pobytu. Pokój spełnił moje oczekiwania. Smakowało mi również śniadanie, które wliczone było w cenę noclegu. Najadłem się do syta. Obsługa była bardzo miła.
Hotel San José Ipiales
Znakomity
8.8
Travelbay

Hotel San José Ipiales

Hotel ten na pewno jest dobry na jedną noc, w szczególności dla tych osób, które planują przekroczenie granicy z Ekwadorem. Do tego blisko z niego do dworca autobusowego. Warunki są dobre. Bez wielkich zaskoczeń czy efeku WOW. Ale mogliśmy się spokojnie wyspać, skorzystać z dobrze działającego WiFi.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon