Guatape

3.83       Zobacz opinie (6)

Guatape uznawane jest za najpiękniejsze i najbardziej fotogeniczne miasteczko całej Kolumbii. Na pewno trafiłeś na jego fotografie przeglądając strony internetowe lub foldery promujące turystykę w tym kraju. Znajduje się na wschód od Medellin, nad brzegiem sztucznego jeziora Embalse del Penol o niesamowicie urozmaiconej linii brzegowej, pełnej zatok i wysepek. Jednak nie tylko lokalizacja wyróżnia Guatape.

Guatape

Guatape, Kolumbia - © Travelbay

Przede wszystkim jego uliczki wypełniają różnokolorowe, urocze budynki, z których część ozdobiona jest płaskorzeźbami ukazującymi m.in. ludzi czy zwierzęta. Jeśli chciałbyś spojrzeć na miasteczko i okolicę z dystansu, koniecznie wejdź na La Piedra del Peñón. Na tę 220-metrową skałę prowadzi 740 schodów! Widoki ze szczytu powalają na kolana.

Dla kogo?

Chciałbyś się zrelaksować pośród wspaniałych krajobrazów i przyrody. W takim razie Guatape jest idealną propozycją dla Ciebie. Dodatkowo to bardzo fotogeniczne miejsce. Zrobisz tu mnóstwo świetnych zdjęć - doskonale pasujących na wszelkiej maści media społecznościowe.

Zdjęcia

  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
  • Guatape
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Guatape jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Hotel Real
Fantastyczny
8.1
Travelbay

Hotel Real

Z żoną spędziliśmy dwie noce w uroczym hotelu Real. Mieści się w ślicznym, błękitnym budynku, w centralnej części miejscowości. Blisko do knajpek, blisko do terenów spacerowych. Obsługa była przemiła i pomocna. Do tego łatwo jest się z nimi skontaktować, aby dogadać szczegóły przed przyjazdem. Jedyna drobna wada, to słabo działające WiFI.
Hotel Santorini
Fantastyczny
8.5
Travelbay

Hotel Santorini

Hotel Santorini w Guatape to 100% klasy i komfortu. Na dachu znajduje się taras z basenem, skąd rozciąga się przepiękna panorama. Widoki zachwycają tak za dnia, jak w i nocy. Mój pokój był przepięknie urządzone - wielkie łoże, panoramiczne okno i wanna z hydromasażem. Co najbardziej zaskakujące - wcale nie było drogo.
La Martinera Plaza Principal
Znakomity
9
Travelbay

La Martinera Plaza Principal

Zdecydowaliśmy się wynająć apartament w pensjonacie La Martinera Plaza Principal. Był to świetny wybór, w szczególności, że cenimy spokój, prywatność i niezależność. Tu mieliśmy te rzeczy zagwarantowane. Do tego te widoki wprost z apartamentu! Warunki i wyposażenie również wysoko oceniamy.
Bosko
Wyjątkowy
9.3
Travelbay

Bosko

Hotel Bosko już samą swoją nazwą sugeruje, jak tam jest. To chyba najpiękniejsze miejsce, w jakim kiedykolwiek nocowałem. Architektura, jak i otoczenie budynku zachwycają od pierwszych chwil pobytu. Design, aranżacja wnętrz, jak i terenu wokół, zapierające dech w piersi widoki. Bardzo ekskluzywnie i bardzo drogo.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon