Ciudad Perdida

3.67       Zobacz opinie (6)

Pośród szczytów gór Sierra Nevada de Santa Marta znajduje się… Zaginione Miasto, czyli Ciudad Perdida. Zapytasz się, jak może być zaginione, skoro wszyscy wiedzą, gdzie się znajduje? Otóż Ciudad Perdida, należące do ludu Taironi, podbite zostało przez Hiszpanów. Mieszkańcy zostali zgładzeni, a miasto przejęła natura. Bujna roślinność tak skutecznie zarosła Ciudad Perdida, że dopiero w latach 70. ubiegłego stulecia ponownie go odkryto.

ciudad perdida

Ciudad Perdida, Kolumbia - © Travelbay

Warto dodać, że odkrywcami miasta byli… złodzieje, którzy zajmowali się przeszukiwaniem starych grobowców. Dopiero po jakimś czasie kolumbijskim władzom oraz archeologom udało się ten teren objąć ochroną. Według badań antropologicznych Ciudad Perdida zostało zbudowane około 700 roku naszej ery i było najważniejszym ośrodkiem miejskim wśród 250 osad indiańskich odkrytych do tej pory na terenie Sierra Nevada de Santa Marta. Jego populacja wahała się od 1400 do 3000 mieszkańców. Domy, mające fundamenty zbudowane na planie koła, usytuowane były na specjalnych tarasach. Wycieczka do Ciudad Perdida zajmuje ok. 4-5 dni. W tym czasie będziesz wędrować po górach pod opieką lokalnych przewodników. Agencje turystyczne organizujące wyprawy do miasta działają głównie w Santa Marta.

Dla kogo?

Jeśli masz w sobie żyłkę odkrywcy i chciałbyś zobaczyć jedno z lepiej zachowanych, antycznych miast w tej części Kolumbii, to koniecznie rozważ wycieczkę do Ciudad Perdida. Pamiętaj jednak, że wyprawa do Zaginionego Miasta jest propozycją dla osób, które mają dobrą kondycję i choć minimalne doświadczenie w górskich trekkingach.

Zdjęcia

  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
  • Ciudad Perdida
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Ciudad Perdida jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Casa Turística Realismo Mágico
Znakomity
8.9
Travelbay

Casa Turística Realismo Mágico

W pensjonacie tym zatrzymaliśmy się po wizycie w Ciudad Perdida. Znajduje się on przy trasie do Santa Marta. Bardzo dobre warunki w rozsądnych pieniądzach. Przytulne wnętrza, domowa, ciepła atmosfera. Do tego wypełnione sztuką i ciekawymi meblami. Naprawdę miłe zaskoczenie.
Sonesta Valledupar
Wyjątkowy
9.1
Travelbay

Sonesta Valledupar

Po trekkingu do Ciudad Perdida spędziliśmy jedną noc w mieście Valledupar. Nasz wybór padł na hotel Sonesta. Jest to dość spory obiekt, dysponujący zewnętrznym basenem. Jest też dogodny parking, a w cenę wliczone było obfite śniadanie. Cena nie za wysoka. Na plus również świetne i szybkie WiFi.
Casas Viejas by Masaya
Wyjątkowy
9.4
Travelbay

Casas Viejas by Masaya

Casas Viejas to miejsce magiczne. Położone wśród gór, na zalesionych zboczach, oferuje nie tylko wspaniałe widoki, ale i możliwość obcowania z naturą. Zewnętrzny basen, z którego rozciągała się panorama okolicy to tylko jeden z atutów tego hostelu. Warunki - perfekcyjne i to nawet w wieloosobowych dormitoriach. Polecam każdemu!
Chunuu - MINCA glamping coworking
Znakomity
9
Travelbay

Chunuu - MINCA glamping coworking

Bardzo lubię nocować na glampingach, ponieważ pozwalają na biwakowy klimat z hotelowym standardem. Chunuu - MINCA na pierwszy rzut oka może sprawiać nieco chaotyczne wrażenie. Ale nocleg w jednym z tamtejszych bungalowów był przyjemnością samą w sobie. Do tego dużo zieleni, basen, przemiła obsługa i możliwość relaksu.

Zobacz także

Kolumbia
Co zwiedzić w Kolumbii?
Kolumbia
Najlepsze plaże w Kolumbii
Kolumbia
Życie nocne w Kolumbii
Kolumbia
Parki narodowe w Kolumbii
Kolumbia
Aktywnie w Kolumbii
Kolumbia
Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon