Kolumbia

3.60       Zobacz opinie (15)

Z czym głównie kojarzy się Kolumbia? No cóż, serial “Narcos” postarał się, by był to Pablo Escobar i jego narkotykowe królestwo. I choć wiele osób odwiedza ten południowoamerykański kraj głównie po to, by zobaczyć Medellin - miasto kokainowego barona, to szybko się przekonuje, że Kolumbia ma do zaoferowania znacznie więcej. Od wspaniałego wybrzeża Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego, po “kawowy trójkąt”, na różnorodnych i ciekawych miastach kończąc. 

tayrona

Kolumbia - © Travelbay

Kolumbia już dawno poszła z duchem czasu i mocno zainwestowała w turystykę. Baza hotelowa czy gastronomiczna jest na naprawdę dobrym poziomie, a ceny cały czas są przyjazne dla portfela. Kolumbię można polubić, jeśli da się jej szansę i przestanie ją traktować jako krainę narkotykami płynącą. 

Zdjęcia

 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
 • Kolumbia
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Co zwiedzić w Kolumbii?

Kolumbia

Jeśli lubisz zwiedzać, to Kolumbia bardzo pozytywnie Cię zaskoczy. Jasne, nie znajdziesz tu Machu Picchu czy innych tego typu perełek. Ale za to będziesz mógł eksplorować liczne miasta, w których znajdziesz mnóstwo wspaniałej, kolonialnej architektury. W Kolumbii czeka na Ciebie pokaźna ilość interesujących muzeów. Najwięcej z nich działa w Medellin oraz Bogocie. Oprócz tego będziesz mógł zobaczyć piramidę w Popayan, która pełniła funkcję grobowca czy Tierradentro będące najważniejszym stanowiskiem archeologicznym Kolumbii. Jak widzisz, do wyboru do koloru.

Co zwiedzić w Kolumbii?

Najlepsze plaże w Kolumbii

Kolumbia

Kolumbia ma to szczęście, że posiada dostęp zarówno do Morza Karaibskiego, jak i Oceanu Spokojnego. Południowe wybrzeże to rajskie, piaszczyste plaże, smukłe palmy, błękit wody i istna sielanka. Urlop warto zaplanować w okolicach miasta Santa Marta i ciągnącego się na zachód od niego Parku Narodowego Tayrona. To właśnie tam znajdziesz najbardziej niesamowite plaże i krajobrazy. Zachód kraju to wybrzeże Oceanu Spokojnego. Cieszy się troszkę mniejszą popularnością, aczkolwiek i tu warto wpaść. W szczególności w okolice miasta Buenaventura, z którego będziesz mógł wyruszyć np. na Isla Gorgona. Ciekawą propozycją mogą też być Wyspy Rosario, które zachwycają sielankowymi krajobrazami i oferuję jedne z ciekawszych (czyt. bardziej instagramowych) hoteli.

Najlepsze plaże w Kolumbii

Życie nocne w Kolumbii

Kolumbia

Kolumbijskie życie nocne koncentruje się przede wszystkim w większych miastach oraz na wybrzeżu kraju. Szybko się przekonasz, że Kolumbijczycy potrafią się bawić. Kluby Bogoty czy Cartageny pozwolą Ci nie tylko się wyszaleć, ale również poznać mnóstwo, świetnych ludzi. Fani tańca i miejscowego kolorytu powinni też zaplanować wizytę w Barranquilla podczas trwającego tam karnawału (na ok. 4 dni przed środą popielcową). 

Życie nocne w Kolumbii

Parki narodowe w Kolumbii

Kolumbia

Kolumbia to nie lada gratka dla wszystkich osób ceniących bliski kontakt z dziką naturą. Kraj ten w dużej mierze pokrywają tereny przyrodniczo cenne. Zaczynając od północy, gdzie rozciąga się Park Narodowy Amacayacu chroniący kolumbijską część amazońskiego lasu deszczowego. Idąc dalej, na turystów czeka Cano Cristales, czyli rzeka, która na kilka miesięcy w roku staje się… niemalże tęczowa. Na uwagę zasługuje też pełna wąwozów i intrygujących krajobrazów pustynia Tatacoa. Warto również odwiedzić tzw. “trójkąt kawowy”, aby spróbować cenionej na całym świecie kolumbijskiej kawy. Poszukiwacze przygód powinni też zaplanować wypad na wyspę Gorgona, na której żyje mnóstwo zwierzaków, ale przede wszystkim w jej okolice przypływają wieloryby.

Parki narodowe w Kolumbii

Aktywnie w Kolumbii

Kolumbia

Kolumbia spodoba się wszystkim tym, którzy lubią nurkować, chodzić po górach, obserwować ptaki, jeździć konno i tańczyć. Również fanom sportów ekstremalnych przypadnie do gustu. Jest bowiem takie miejsce jak San Gil, które uchodzi za stolicę sportów podnoszących adrenalinę. To miejscówka z bardzo wysokiej półki, zdecydowanie najbardziej atrakcyjna w Kolumbii. Najciekawszym trekingiem w Kolumbii jest ten zmierzający do Zaginionego Miasta – Ciudad Perdida. Trekking trwa od 4 do 6 dni. Jest zdecydowanie mniej zdeptany niż ten do Machu Picchu. Kolejną ciekawą propozycją jest trek przez Park Narodowy Tayrona. Wielbiciele nurkowania niech od razu uderzają na archipelag San Andres lub na Isla Gorgona.

Aktywnie w Kolumbii

Poza szlakiem w Kolumbii

Kolumbia

Kolumbia, choć z roku na rok zyskuje na popularności, to nadal nie jest aż tak oblegana jak inne południowoamerykańskie kraje. Dlatego bez większego wysiłku da się tam znaleźć miejsca, które będziesz mógł podziwiać w ciszy i spokoju. Ba! Jest szansa, że będziesz tam jedynym turystom. Do takich miejsc należy Ciudad Perdida, czyli zaginione miasto. Wycieczka do Amacayacu również będzie doświadczeniem samym w sobie. Już dotarcie na sam kraniec Kolumbii pozwoli Ci rozpalić w sobie żyłkę odkrywcy. Również Las Lajas, choć często pojawia się w różnych zestawieniach top atrakcji, wciąż nie zostało aż tak mocno odkryte przez masową turystykę. 

Poza szlakiem w Kolumbii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon