Juan Fernandez

3.40       Zobacz opinie (5)

Chyba nie ma takiej osoby, które nie znałaby opowieści o Robinsonie Crusoe. Marynarz ten w wyniku splotu nieszczęśliwych zdarzeń został rozbitkiem na bezludnej wyspie. A czy wiedziałeś, że wyspa ta znajduje się w granicach administracyjnych Chile, a dokładniej, że należy do archipelagu Juan Fernandez?

Juan Fernandez

Juan Fernandez, Chile - © Travelbay

Od stałego lądu dzieli go dystans od 600 do 670 km. Na archipelag składa się wyspa Robinsona Crusoe (wcześniej znana jako Más a Tierra), Alejandro Selkirk (Más Afuera), Santa Clara i kilka mniejszych wysepek. Najdogodniejszym portem, z jakiego można się na nie dostać, jest Valparaiso. Archipelag Juan Fernandez był przez długi czas ulubionym miejscem piratów i korsarzy. Obecnie te rajskie wyspy stanowią wymarzony kierunek wakacji, w szczególności, jeśli chciałbyś odciąć się od tłumów. Co ważne, archipelag został objęty ochroną w ramach parku narodowego oraz jako Rezerwat Biosfery UNESCO.

Dla kogo?

Archipelag Juan Fernandez to ciekawa propozycja, jeśli chciałbyś wyruszyć w podróż śladami Robinsona Crusoe. Tu będziesz miał okazję odwiedzić jego wyspę! Archipelag to również wyjątkowo piękne miejsce, z rajskimi krajobrazami i endemiczną roślinnością. Wakacje w takich okolicznościach przyrody będą niezapomnianym doświadczeniem.

Zdjęcia

  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
  • Juan Fernandez
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Juan Fernandez jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Zobacz także

Chile
Co zwiedzić w Chile?
Chile
Najlepsze plaże w Chile
Chile
Życie nocne w Chile
Chile
Parki narodowe w Chile
Chile
Aktywnie w Chile
Chile
Poza szlakiem w Chile
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon