Manaus

3.50       Zobacz opinie (8)

Na północy Brazylii, nad brzegiem Rio Negro leży Manaus. Rzeka ta łączy się w okolicach miasta z Amazonką. Choć na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że z racji swego odizolowania od reszty większych ośrodków miejskich Manaus będzie miejscem nieco hermetycznym, to nic bardziej mylnego. Miasto zaskoczy Cię nie tylko gwarną atmosferą, ale też licznymi atrakcjami.

Manaus Brazylia, Teatro Amazonas, atrakcje turystyczne, opinie

Teatro Amazonas - © Bruno RS

Przede wszystkim jest ważnym centrum gospodarczym dla obszaru Amazonii. Życie miasta koncentruje się wokół portu, ale również w zabytkowym centrum. Znajdziesz tam m.in. Katedrę Matki Bożej czy jeden z piękniejszych budynków całego Manaus, a mianowicie gmach Teatro Amazonas. Oprócz tego na terenie miasta działa sporo muzeów, które przybliżają historię obszaru Amazonii. Wizyta w mieście może być również doskonałą okazją do wyruszenia w głąb lasu deszczowego.

Dla kogo?

Odwiedź Manaus jeśli szukasz niezłej bazy wypadowej w głąb Amazonii. To również świetne miejsce, jeśli chciałbyś poznać historię tej części Brazylii. Spodoba się tu również fanom dzikiej natury i pięknych widoków. Tych w Manaus nie brakuje!

Zdjęcia

  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
  • Manaus
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Manaus jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Tropical Executive Hotel
Fantastyczny
8.4
Travelbay

Tropical Executive Hotel

Podczas naszej wizyty w Manaus zatrzymaliśmy się właśnie w tym hotelu. Głównie dlatego, że widzieliśmy wcześniej zdjęcia stamtąd i byliśmy zachwyceni jego lokalizacją. Nad rzeką, przy plaży, w otoczeniu przyrody. Sam pokój ogromny i urządzony w przyjemny sposób. No i ten instagramowy basen wychodzący w stronę rzeki. No sztos!
Comfort Hotel Manaus
Fantastyczny
8.3
Travelbay

Comfort Hotel Manaus

My w Manaus wybraliśmy właśnie Comfort Hotel i faktycznie… był komfortowy. To średniej wielkości obiekt, oferujący bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Obsługa bardzo miła i pomocna. Położenie hotelu również jest bardzo dogodne - na obrzeżach, ale stosunkowo blisko centrum miasta.
Casa Perpetua Hotel D Charm
Fantastyczny
8.1
Travelbay

Casa Perpetua Hotel D Charm

Ścisłe centrum miasta i urocza, elegancka kamienica. Pobyt tam był dla nas przyjemnością samą w sobie. Również przez kameralną atmosferę, ale przede wszystkim jednak bliskość zabytków czy restauracji. Dobry punkt wypadowy do eksplorowania Manaus. Cena również bardzo przystępna.
Intercity Manaus
Fantastyczny
8.1
Travelbay

Intercity Manaus

Bardzo porządny hotel. Byliśmy niezwykle zadowoleni z wyboru właśnie jego. To, co nam się najbardziej podobało, to basen na dachu. A stamtąd rozciągają się naprawdę epickie widoki. Pokój oczywiście też spełnił nasze oczekiwania. Wygodne łóżko, czysto, wszystko zadbane.
Amazon Ecopark Jungle Lodge
Fantastyczny
8.3
Travelbay

Amazon Ecopark Jungle Lodge

Polecamy tę miejscówkę tym, którzy zamiast siedzieć w mieście wolą cieszyć się pięknem natury. Bowiem Jungle Lodge znajduje się na terenie amazońskiego rezerwatu, nad rzeką, pośród niezwykle bujnej roślinności. Jednocześnie jest tam nowocześnie, szalenie komfortowo ale też… bardzo, bardzo drogo.

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon