Curitiba

4.17       Zobacz opinie (6)
Tomek
Tomek
Autor, Travelbay

Curitiba (Kurytyba) to sporej wielkości miasto, położone mniej więcej w połowie drogi między Sao Paulo a Santa Catariną. Bez wątpienia to jedno z bardziej umuzykalnionych miejsc w całej Brazylii. Ulice Curitiba wybrzmiewają wpadającymi w ucho rytmami i melodiami, a sklepy muzyczne spotkasz niemal na każdym rogu. Również tutejsze bary i kluby są wypełnione skocznymi dźwiękami.

Curitiba

Curitiba, Brazylia - © Travelbay.pl

Curitiba to też klimat artystycznej bohemy, a unoszący się w powietrzu luz udziela się każdemu, kto się w niej zatrzyma. Koniecznie wybierz się na spacer po ogrodzie botanicznym (zresztą Curitiba uznawana jest za jedno z najbardziej zielonych miast nie tylko Brazylii, ale i świata), zajrzyj do Muzeum Oscara Niemeyera czy… do Memorial da Imigração Polonesa (skansen znajdujący się w parku im. Jana Pawła II). Bowiem Curitiba to najbardziej polskie miasto w Brazylii, stanowiące swoistą stolicę dla tamtejszej Polonii. I co ważne, swój wygląd i urbanistyczny charakter zawdzięcza polskiemu architektowi - Lubomirowi Ficińskiemu-Duninowi.

Dla kogo?

Bez wątpienia wizyta w Curitibie będzie nie lada gratką dla wszystkich osób, które zagranicą lubią szukać polskich śladów. Tu jest ich bez liku - od skansenu po możliwości skosztowania pierogów od… “króla pierogów”. Miasto przypadnie Ci do gustu również wtedy, gdy lubisz spacerować. Curitiba może się poszczycić ogromną ilością terenów zielonych. Oczywiście jest tu też co zwiedzać. A wieczorem będziesz mógł się ponieść imprezowej atmosferze, jaka tam panuje.

Zdjęcia

  • Curitiba
  • Curitiba
  • Curitiba
  • Curitiba
  • Curitiba
  • Curitiba
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Curitiba jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Opinie

4.2 / 5
6 opinie
5
33%
4
50%
3
17%
2
0%
1
0%

Zobacz także

Brazylia
Co zwiedzić w Brazylii?
Brazylia
Najlepsze plaże w Brazylii
Brazylia
Życie nocne w Brazylii
Brazylia
Parki narodowe w Brazylii
Brazylia
Aktywnie w Brazylii
Brazylia
Poza szlakiem w Brazylii
Travelbay
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon
©2023 Travelbay
Colourfreak OÜ
Lõõtsa tn 5-11, 11415
Tallinn, Estonia