Potosi

3.00       Zobacz opinie (6)

U podnóża Andów leży niewielkie miasto Potosi. Już w XVI wieku obszar ten był niezwykle uprzemysłowiony. A wszystko za sprawą odkrytych tu rud srebra, na które natrafiono w obrębie góry Cerro Ricco (tł. bogate wzgórze). Działo się to w czasie słynnej “gorączki złota”. W tym przypadku zamiast złota odnaleziono srebro, ale dla miasta i tak była to spora korzyść. Bowiem Potosi bardzo szybko zaczęło się rozwijać i wkrótce stało się najbogatszym miastem Ameryki Południowej.

potosi

Potosi, Boliwia - © Travelbay

Teraz momentami trudno w to uwierzyć. Po tym, jak srebro zaczęło się wyczerpywać, Potosi podupadło, a jego mieszkańcom przestało się wieść tak dobrze, jak niegdyś. Obecnie wciąż działają tu kopalnie, które wydobywają rudy cynku i ołowiu. O tym, że pracujący tu górnicy mają fatalne warunki, pisano już nie raz. Natomiast czy w ogóle warto odwiedzić Potosi? Owszem! W mieście czeka na Ciebie sporo kolonialnej, naprawdę pięknej architektury, kilka ładnych kościołów oraz ciekawych muzeów. Warto też dodać, że Potosi znalazło się pod protektoratem UNESCO.

Dla kogo?

Potosi, choć znajduje się na liście UNESCO, to jest raczej atrakcją spoza głównych, turystycznych szlaków. Głównie dlatego, że jest miejscem dla koneserów, którzy docenią jego bogatą historię oraz dziedzictwo związane z wydobyciem srebra. Może Ci się tu spodobać, jeśli cenisz kolonialną architekturę i chciałbyś zgłębić dzieje hiszpańskiego kolonializmu.

Zdjęcia

  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
  • Potosi
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Potosi jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Cerro Rico
Fantastyczny
8.3
Travelbay

Cerro Rico

W Potosi zatrzymałem się w Hotelu Cerro Rico. Miejsce to spełniło moje oczekiwania. Było wygodne łóżko, czysta łazienka (ciepła woda przez cały czas, co nie zawsze jest standardem w boliwijskich hotelach) oraz przemiła obsługa. Śniadania były wyborne. Mogę z czystym sumieniem polecić.
Hotel Santa Mónica
Znakomity
8.7
Travelbay

Hotel Santa Mónica

Hotel Santa Monica okazał się naprawdę świetnym wyborem. W Potosi spaliśmy tylko przez jedną noc, ale zależało nam na komfortowym miejscu. I hotel ten absolutnie spełnił ten wymóg. Jest to piękny obiekt - przyjemna architektura, ciekawie zaaranżowane wnętrza. Pokój był bardzo przytulny, a klimatyzacja działała bez zarzutu.
Hostal Colonial Potosi
Fantastyczny
8.4
Travelbay

Hostal Colonial Potosi

Porównując do innych obiektów w mieście odnoszę wrażenie, że jest to chyba najlepszy hotel w Potosi. Wszystko jest tu w punkt. Piękne wnętrza, niedawno odnowione łazienki, centralne ogrzewanie (raczej coś nietypowego, jak na ten kraj). Naprawdę wysoka jakość usług, a do tego dobra lokalizacja. Czego chcieć więcej?
Hotel Santa Teresa
Fantastyczny
8.2
Travelbay

Hotel Santa Teresa

W Hotelu Santa Teresa spędziliśmy z żoną i córką dwie doby. Bardzo nam się tam podobało. Ładny widok z okna. Ciepłe wnętrza (zarówno mam na myśli wystrój, jak i fakt, że było tam ogrzewanie i temperatura była bardzo przyjemna). Na miejscu działa świetna restauracja - spory wybór, wysoka jakość.

Zobacz także

Boliwia
Co zwiedzić w Boliwii?
Boliwia
Życie nocne w Boliwii
Boliwia
Parki narodowe w Boliwii
Boliwia
Aktywnie w Boliwii
Boliwia
Poza szlakiem w Boliwii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon