Madidi

3.67       Zobacz opinie (6)

Park Narodowy Madidi (Parque Nacional Madidi) to absolutny raj na ziemi. Zapytasz się, dlaczego? Otóż, jest to najbardziej bioróżnorodny obszar na naszej planecie. Rozciąga się w północno zachodniej części Boliwii, wzdłuż granicy z Peru. Na terenie Parku Narodowego Madidi wyodrębniono 20 000 gatunków roślin, ale przede wszystkim 272 gatunki ssaków, 213 gatunków płazów, 204 gatunki gadów, 496 gatunków ryb i 1254 gatunki ptaków.

madidi

Madidi, Boliwia - © Travelbay

Co ciekawe, biolodzy cały czas odkrywają tam nowych, wcześniej niesklasyfikowanych mieszkańców. Stąd też niektórzy określają Park Narodowy Madidi, jako “największy ogród zoologiczny” na naszym globie. Oczywiście taki ogród, w którym wszystkie zwierzaki żyją na wolności, a ludzie są tu tylko sporadycznymi gośćmi. Madidi można eksplorować, ale po uiszczeniu opłaty wstępu oraz najlepiej pod opieką wykwalifikowanego przewodnika. Warto też pamiętać, że miejsca noclegowe znajdują się poza obrębem parku. Dobrą bazą wypadową może być miejscowość Rurrenabaque.

Dla kogo?

Jeśli kochasz dziką naturę i niestraszne są Ci trudy podróży, to Park Narodowy Madidi będzie stał przed Tobą otworem. Pamiętaj, że dotarcie do tej części Boliwii będzie wymagało od Ciebie poświęcenia czasu i energii. Ale Madidi zrekompensuje Ci to z nawiązką. Będziesz mógł podziwiać niesamowitą roślinność, liczne kolorowe ptaki oraz inne gatunki zwierząt, które postanowią Ci się pokazać.

Zdjęcia

  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
  • Madidi
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Madidi jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Atarisi Lodge
Wyjątkowy
9.2
Travelbay

Atarisi Lodge

Absolutnie magiczne miejsce. Przyjechaliśmy tu w grudniu, żeby nacieszyć się ciszą i spokojem. Udało nam się to w 100%, bo Atarisi położone jest z dala od miast, w otoczeniu wspaniałych krajobrazów i bujnej roślinności. Wynajmowany przez nas domek był mocno instagramowy (nie to, żebyśmy bawili się w robienie fotek itp., ale tak nam się skojarzyło). Warunki to mocne 10 na 10!
Pampa & Selva
Znakomity
8.7
Travelbay

Pampa & Selva

Bardzo dobry hotel położony w miejscowości Rurrenabaque. Zatrzymałem się tam, ponieważ blisko stąd do Parku Narodowego Madidi. Sam obiekt może nie jest super nowoczesny, ale nie miałam powodów do narzekania. Przede wszystkim, WiFi świetnie działało, co było dla mnie bardzo istotne. Po drugie, pokój był całkiem spory, łóżko bardzo wygodne. Po trzecie, cena była niska i zawierało się w niej niezłe śniadanie.
Casa de Campo
Wyjątkowy
9.4
Travelbay

Casa de Campo

Casa de Campo to bardzo przyjemny pensjonat, w którym wraz z żoną mieliśmy okazję spędzić w sumie dwa dni. I stwierdzamy, że moglibyśmy tam kiedyś jeszcze wrócić. A to wszystko za sprawą właściciela, który dbał o nas, jak o dobrych przyjaciół. Wybrał się z nami na tripa po dżungli oraz zaserwował najlepszy obiad i śniadanie, jakie jedliśmy w Boliwii. Polecamy każdemu!
Perezoso Hostel
Fantastyczny
8.5
Travelbay

Perezoso Hostel

Hostel ten to naprawdę świetna propozycja dla osób, które tak jak ja szukają niskobudżetowych miejsc na nocleg. Dodatkowo, można tu spotkać mnóstwo pozytywnie zakręconych ludzi. Do wyboru są pokoje prywatne, jak i łóżka w dormitoriach. Ja wziąłem pokój prywatny, za który zapłaciłem śmiesznie mało. Warunki świetne - trochę rustykalnie, ale czysto i schludnie.

Zobacz także

Boliwia
Co zwiedzić w Boliwii?
Boliwia
Życie nocne w Boliwii
Boliwia
Parki narodowe w Boliwii
Boliwia
Aktywnie w Boliwii
Boliwia
Poza szlakiem w Boliwii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon