Cochabamba

4.22       Zobacz opinie (9)

Cochabamba, położona praktycznie w centralnej części Boliwii, jest na wskroś ciekawym miastem. Założona zostało jako Villa de Oropeza w 1574 r. przez konkwistadora Sebastiána Barbę de Padilla. Dwa wieki później stała się pełnoprawnym miastem, które nazwane zostało Cochabamba, co przetłumaczyć można jako “równinę pełną małych jezior”. Znajduje się tu siedziba uniwersytetu, jest też lotnisko oraz… jeden z największych posągów Jezusa na świecie.

Cochabamba

Cochabamba, Boliwia - © Travelbay

Cristo de la Concordia ma 34,2 m i stoi na cokole mającym 6,24 m. Wznosi się na wschodnich obrzeżach miasta i można do niego dojechać koleją linową. Rozciągające się z jego okolic widoki są naprawdę imponujące. Co jeszcze warto zobaczyć w Cochabamba? Na pewno zabytkowe centrum z kilkoma ciekawymi muzeami (np. w klasztorze św. Teresy czy Muzeum Historii Naturalnej). Warto też dodać, że okolice miasta upodobali sobie paralotniarze. Jedno z popularniejszych startowisk znajduje się na północ od Cochabamby, na terenie Parku Narodowego Tunari.

Dla kogo?

Do Cochabamby wybierz się wtedy, gdy chcesz zarówno pozwiedzać, jak i pospacerować. Miasto ma przyjemne, zadbane centrum, ale poza jego obrębem znajdziesz też sporo ciekawych miejsc. Liczne parki czy punkt widokowy obok statuy Chrystusa pozwolą Ci się nacieszyć miastem z różnych perspektyw.

Zdjęcia

  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
  • Cochabamba
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Cochabamba jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
AVANTI HOTEL & CONVENTION CENTER
Znakomity
8.6
Travelbay

AVANTI HOTEL & CONVENTION CENTER

Hotel Avanti spełnił moje oczekiwania pod każdym, możliwym kątem. Przede wszystkim był tu basen. A że wpadłem do Cochabamby latem, to miałam się gdzie schłodzić. Ogród też był niczego sobie. Oprócz tego hotel oferuje przestronne, ładnie urządzone wnętrza. Pokój czyściutki, zadbany. Śniadania smaczne.
Hotel Boutique La Casa de Margarita
Unknown
9.6
Travelbay

Hotel Boutique La Casa de Margarita

Uwielbiam butikowe hotele i La Casę de Margarita również mnie nie zawiodła. Jest doskonale urządzona - wnętrza są ciepłe, bardzo stylowe. Śniadania są przepyszne - domowy chleb, miód, domowe przetwory, duży wybór owoców i warzyw. Można tu też skosztować miejscowych win. Apartament był ogromny, z wielką łazienką. Polecam!
Hotel Aranjuez Cochabamba
Znakomity
8.8
Travelbay

Hotel Aranjuez Cochabamba

Świetny, bardzo elegancki hotel zlokalizowany w ścisłym centrum miasta. Budynek w kolonialnym stylu, otoczony niesamowitym ogrodem, w którym znajduje się spory, zewnętrzny basen. Klasa i szyk! Obsługa jest bardzo profesjonalna, nie ma problemów by dogadać się po angielsku.
Gran Hotel Cochabamba
Fantastyczny
8.4
Travelbay

Gran Hotel Cochabamba

Gran Hotel Cochabamba to duży ośrodek wypoczynkowy z kompleksem basenów. Zdecydowaliśmy się na niego przez wzgląd na dzieciaki. Chcieliśmy, żeby się wybawiły oraz, żebyśmy my mieli chwilkę dla siebie. Hotel oferuje dobre warunki w rozsądnych pieniądzach. Internet działał średnio, ale za to śniadania były dobre.
Hotel Monserrat
Fantastyczny
8.1
Travelbay

Hotel Monserrat

W hotelu tym spędziliśmy dwie noce. Świetne miejsce, w mocno kolonialnym klimacie. Cena była bardzo korzystna. Wliczone w nią było śniadanie, na które składał się spory wybór owoców, dobra kawa/herbata, niezłe wypieki. Pokój był komfortowy, bez efektu wow, ale było czysto i można się było porządnie wyspać.

Zobacz także

Boliwia
Co zwiedzić w Boliwii?
Boliwia
Życie nocne w Boliwii
Boliwia
Parki narodowe w Boliwii
Boliwia
Aktywnie w Boliwii
Boliwia
Poza szlakiem w Boliwii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon