Amboro & Carrasco

3.20       Zobacz opinie (5)

Amboro & Carrasco to dwa parki narodowe, które razem tworzą ogromny, pozostający pod ochroną teren, rozciągający się między miastem Cochabamba a Santa Cruz de la Sierra. Parque Nacional Carrasco znajduje się od strony zachodniej, bliżej pierwszego z miast. Istnieje od lat 80. XX wieku. Na jego terenie znajdują się lasy deszczowe oraz niesamowite formacje skalne.

Amboro

Amboro & Carrasco, Boliwia - © Travelbay

Jedną ze słynniejszych atrakcji Carrasco są Jaskinie Nocnych Ptaków, w których można podziwiać kilka gatunków nietoperzy oraz usłyszeć ptaka oleistego. Parque Nacional Amboró znajduje się od wschodniej strony, bliżej Santa Cruz de la Sierra. Znany ze swojej surowej i zróżnicowanej topografii - leży w obrębie trzech odrębnych ekosystemów: podnóża Andów, północnego Chaco i dorzecza Amazonki. W efekcie, może się poszczycić wyjątkowo zróżnicowaną florą i fauną. Na jego terenie żyje ponad 800 gatunków ptaków, ale też wiele interesujących ssaków, takich jak tapiry, pancerniki, czepiaki, jaguary, mrówkojady olbrzymie, pumy, oceloty czy niedźwiedzie okularowe. Parki Amboro & Carrasco oferują nie tylko niesamowity wgląd w boliwijską, dziką przyrodę, ale pozwalają też na cudowną ucieczkę od cywilizacji.

Dla kogo?

Parki Amboro & Carrasco to propozycja dla osób, które chcą pobyć pośród niesamowitej przyrody, z dala od zgiełku miast i miasteczek. Nie ma tu zbyt wiele udogodnień. Do tego teren obu parków jest wymagający do eksplorowania, a momentami nawet niebezpieczny. Jednak jeśli masz w sobie żyłkę Indiany Jonesa, to powinieneś się tam wybrać.

Zdjęcia

  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
  • Amboro & Carrasco
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Amboro & Carrasco jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Zobacz także

Boliwia
Co zwiedzić w Boliwii?
Boliwia
Życie nocne w Boliwii
Boliwia
Parki narodowe w Boliwii
Boliwia
Aktywnie w Boliwii
Boliwia
Poza szlakiem w Boliwii
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon