Islas de Mujeres

3.67       Zobacz opinie (6)

Jeśli szukasz iście rajskiego miejsca na swój urlop, to koniecznie zainteresuj się Isla de Mujeres. Ta niewielka wyspa, mająca raptem 4,2 km² powierzchni, znajduje się idealnie naprzeciwko słynnego kurortu wypoczynkowego Cancun. Isla de Mujeres oferuje nieco spokojniejsza atmosferę niż jej gwarny i imprezowy sąsiad. Nie zmienia to jednak faktu, że na wyspie jest co robić. Przede wszystkim słynie z wręcz nierealnie pięknych plaż z białym piaskiem, które obmywają krystalicznie czyste wody Morza Karaibskiego.

Islas de Mujeres

Islas de Mujeres, Meksyk - © Travelbay

Jednak na turystów czekają tu też inne, naturalne atrakcje. Do najważniejszych należą Punta Sur, Park Garrafon czy…podwodne muzeum. Isla de Mujeres to także miejsce o mocno kosmopolitycznej atmosferze, która przyciąga hippisów, artystów, ale też i nurków oraz osoby, które po prostu chcą wypocząć pośród pięknych okoliczności przyrody.

Dla kogo?

Isla de Mujeres to doskonała propozycja, jeśli szukasz w Meksyku odrobinę spokojniejszego miejsca na spędzenie urlopu. Wyspa daje poczucie nieco większej prywatności, jest też bardziej kameralna niż pobliskie Cancun. Jeśli dodatkowo cenisz piękno natury, to zakochasz się w Isla de Mujeres od pierwszego wejrzenia.

Zdjęcia

 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
 • Islas de Mujeres
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Isla de Mujeres oferuje najdogodniejsze warunki do wypoczynku od końca listopada do mniej więcej końca marca. Wtedy powinieneś zastać tam dużo słońca, wyższe temperatury, ale nie powinny Cię niepokoić silne wiatry czy deszcze.

Plaże to nie jedyne, naturalne cuda, jakie czekają na turystów spędzających urlop na Isla de Mujeres. Wyspa to również przepiękne krajobrazy oraz jej mieszkańcy, czyli różne gatunki zwierzaków.

Park Rafowy Garrafón

Przy południowym krańcu wyspy znajdziesz Park Rafowy Garrafón. To tak de facto park rozrywki, który znajduje się przy fragmencie niesamowitej rafy koralowej. Jej fragment udostępniony jest gościom. Będziesz mógł przy niej zanurkować. Oprócz tego czekają tu na Ciebie tyrolki, baseny i inne atrakcje.

Punta Sur

Sam południowy kraniec wyspy nosi nazwę Punta Sur. To właśnie tam znajdują się niezwykle malownicze klify. Były one domem dla starożytnej świątyni ku czci Bogini Majów Ixchel. Odbudowano ją po zniszczeniach, jakie dokonał huragan Gilbert. 

Muzeum Rzeźby Podwodnej MUSA

Muzeum Rzeźby Podwodnej MUSA stanowi połączenie tego, co stworzyła Matka Natura, z tym, co stworzył człowiek. Artysta Jason de Caires Taylor, będący też dyrektorem tej niezwykłej placówki, wraz z biologami morskimi i innymi specjalistami, stworzyli podwodne rzeźby. Zostały tak zaprojektowane, aby przeciwdziałać skutkom zmiany klimatu na nasze oceany i degradacji raf. Z biegiem czasu ich wygląd będzie się zmieniać, w miarę wzrostu koralowców oraz pojawiania się tam innych żyjątek. Podczas nurkowania będziesz miał okazję podziwiać kilka różnych instalacji artystycznych, które w ten jakże prosty sposób łączą sztukę z przyrodą.

Plaże to jeden z większych atutów Isla de Mujeres. Są absolutną kwintesencją tego, co większość z nas myśli na hasło: Karaiby. Z tego też powodu część z tutejszych plaż wyróżniona została certyfikatem Błękitnej Flagi.

Playa Centro

Playa Centro to najpopularniejsza z plaż, znajdująca się przy głównym miasteczku wyspy, nieopodal portu promowego. Od 2015 posiada certyfikat Błękitnej Flagi. Cieszy się ogromną popularnością, dlatego zwykle trudno tu o większą ilość przestrzeni tylko do siebie. Do tego płatne leżaki.

Playa El Cocal

Playa El Cocal rozciąga się wzdłuż północnego krańca wyspy. Jest dość wąska, a do tego dość mocno oblegana przez turystów, dlatego i tu raczej nie licz na jakąś mocno kameralną atmosferę. Nie zmienia to faktu, że jest śliczna.

Playa Norte

Jedną z bardziej zachwycających plaż wyspy jest Playa Norte. Ma ona formę podłużnego cypelka, obmywanego przez morskie fale. Przez to, w zależności od pory roku, może przybierać inny kształt. Biel piasku idealnie kontrastuje tu z błękitem morza.

Zobacz także

Meksyk
Co zwiedzić w Meksyku?
Meksyk
Najlepsze plaże w Meksyku
Meksyk
Imprezy w Meksyku
Meksyk
Cuda natury w Meksyku
Meksyk
Aktywnie w Meksyku
Meksyk
Poza szlakiem w Meksyku
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon