El Tajin

3.20       Zobacz opinie (5)

El Tajin to ruiny prekolumbijskiego miasta, którego nazwę można przetłumaczyć jako “grom” lub “grzmot”. Możesz się też spotkać z określeniem „Casa del Trueno” (Dom piorunów). Pełniło funkcję centrum religijnego i politycznego. Do naszych czasów zachowało się w naprawdę bardzo dobrym stanie (jak na ruiny). Dlatego już w 1992 roku El Tajin znalazło się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

El Tajin

El Tajin, Meksyk - © Travelbay

Na terenie ustanowionego tam parku archeologicznego znajduje się 40 budynków. Do najważniejszych należy Piramida Nisz, która posiada 365 nisz - po jednej na każdy dzień roku. Uwagę zwraca też Niebieska Świątynia oraz fakt, że podczas prac archeolodzy odkryli tam aż… 17 boisk do gry w piłkę. Ewidentnie mieszkańcy El Tajin lubili ruch na świeżym powietrzu.

Dla kogo?

Jeśli fascynuje Cię archeologia i chciałbyś zobaczyć jedno z lepiej zachowanych, prekolumbijskich miast, wtedy zapamiętaj nazwę El Tajin. Możesz się tam wybrać np. w ramach jednodniowej wycieczki z Mexico City. Na pewno spodoba Ci się tam również wtedy, gdy cenisz piękno architektury innych kultur.

Zdjęcia

  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
  • El Tajin
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz El Tajin jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
Paris FC Hotel
Znakomity
9
Travelbay

Paris FC Hotel

Z żoną mieliśmy okazję zatrzymać się w Hotelu Paris, znajdującym się w mieście Poza Rica. Jest to fajne miasto, które stanowi dobrą bazę wypadową np. do ruin El Tajin. Sam hotel spełnił nasze oczekiwania. Jest to zadbany obiekt, oferujący bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Taras z widokiem, przyjemne lobby, duży apartament z wygodnym łóżkiem.
Hotel Marel
Fantastyczny
8.2
Travelbay

Hotel Marel

W hotelu Marel spędziłem jedną noc, po tym, jak zwiedziłem pobliskie ruiny. Jest to nieduży i raczej kameralny obiekt, w którym bardzo dba się o czystość i jakość świadczonych usług. Na jedną noc był naprawdę OK, ale i na dłużej też powinien się sprawdzić. Na plus - niewielki basen w ogrodzie.
Hotel Victoria Poza Rica by Brahma
Fantastyczny
8.2
Travelbay

Hotel Victoria Poza Rica by Brahma

Hotel Victoria bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Bo w sumie nie miałem względem tego miejsca żadnych większych oczekiwań. Świetny, średniej wielkości hotel, z zewnętrznym basenem i ogrodem. Elegancko urządzone wnętrza. Ładne meble. Duża dbałość o czystość. Rozsądna cena.
Rio Vista Inn Business High Class Hotel Poza Rica
Znakomity
8.7
Travelbay

Rio Vista Inn Business High Class Hotel Poza Rica

Duży, klasyczny hotel, który niczym szczególnym nie zaskakuje. Natomiast mnie podobał się przez wzgląd na możliwość skorzystania z basenu oraz dogodną lokalizację. Na plus też spory parking oraz naprawdę bardzo smaczne śniadanie wliczone w cenę pobytu.

Zobacz także

Meksyk
Co zwiedzić w Meksyku?
Meksyk
Najlepsze plaże w Meksyku
Meksyk
Imprezy w Meksyku
Meksyk
Cuda natury w Meksyku
Meksyk
Aktywnie w Meksyku
Meksyk
Poza szlakiem w Meksyku
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon