Samana

4.17       Zobacz opinie (6)

Pod nazwą Samana znajdziesz na Dominikanie dwa miejsca. Pierwszym z nich jest półwysep w północno-wschodniej części kraju, słynący wyjątkowo pięknej linii brzegowej, kryjącej liczne zatoczki, plaże i świetnie przygotowane kurorty. Będziesz tu też mógł się cieszyć wspaniałymi krajobrazami oraz zachwycić dziką naturą.

Samana

Samana, Dominikana - © Travelbay

Drugim miejscem jest miasteczko Samana leżące w południowej części półwyspu o tej samej nazwie. Stanowi jedną z lepszych baz wypadowych do poznawania tego zakątka Dominikany. Jego okolica natomiast jest jednym z lepszych punktów na świecie, w którym można obserwować… humbaki. Te ogromne ssaki przybywają tu na kilka miesięcy (zwykle na początku roku) w okresie swoich godów.

Dla kogo?

Jeśli planujesz wakacje all inclusive, to na półwyspie Samana znajdziesz jedne z lepszych ośrodków wypoczynkowych. To również raj dla plażowiczów. Wybrzeże oferuje tu liczne, urokliwe miejsca, tak do kąpieli wodnych, jak i słonecznych. Półwysep, jak i miasteczko Samana, to idealna propozycja, jeśli cenisz dziką naturę. Tu będziesz miał niepowtarzalną okazję do podziwiania humbaków w ich naturalnym środowisku.

Zdjęcia

 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
 • Samana
Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

Zostań Partnerem miejsca

Znasz Samana jak nikt inny?
Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

Zostań Partnerem miejsca

Polecane hotele

Oto noclegi, które możemy polecić z czystym sumieniem. Polecamy tylko takie hotele, które sami odwiedziliśmy.
The Bannister Hotel & Yacht Club by Mint
Znakomity
8.7
Travelbay

The Bannister Hotel & Yacht Club by Mint

Hotel ten absolutnie mnie oczarował. Przede wszystkim przez fakt, że znajduje się bezpośrednio w obrębie mariny. Jest tu mocno luksusowo, co odczuwa się na każdym kroku. Warto polować na promocje cenowe, by nie zapłacić małej fortuny za pobyt. Mnie się to udało i absolutnie nie żałuję. No i te widoki!
Hotel TODOBLANCO
Wyjątkowy
9.3
Travelbay

Hotel TODOBLANCO

Bardzo polecamy ten hotel. Znajduje się w północnej części Półwyspu Samana, przy jego wschodnim krańcu. Położony nad brzegiem oceanu, oferował cudowne widoki. Ogromny, zadbany ogród. Plaża z białym piaskiem. Śliczne wnętrza (wszystko urządzone w bieli). Jedno z ładniejszych miejsc, w jakich kiedykolwiek nocowałem.
Villa Coconut
Znakomity
8.9
Travelbay

Villa Coconut

Villa Coconut to super opcja na niskobudżetowy nocleg w obrębie półwyspu Samona. Fakt, znajduje się kawałek od brzegu oceanu i trzeba dysponować autem, żeby się dostać na plażę. Ale poza tym? Miejsce jest ekstra. Cisza, spokój, bardzo kameralnie, sporo zieleni wokół. Pokój schludny, urządzony bardzo przyjemnie. Do dyspozycji mały basen.
Nilka Hotel Boutique
Znakomity
8.7
Travelbay

Nilka Hotel Boutique

W Hotelu Nilka spędziliśmy z żoną trzy noce. To obiekt troszkę starszej daty i na pewno daleko mu do nowoczesnych ośrodków w innych częściach półwyspu. Natomiast ten brak zadęcia i odrobinę prostsze warunki bardzo nam odpowiadały. I chyba co najważniejsze, cena nie zwalała z nóg. I do tego wliczone w nią było naprawdę dobre śniadanie.
Xeliter Vista Mare, Samana
Fantastyczny
8.2
Travelbay

Xeliter Vista Mare, Samana

Przepiękna okolica i przepiękny nocleg. Hotel Vista Mare to spełnienie marzeń o urlopie idealnym. Zacznę od tego, że mój apartament miał zapierający dech w piersi widok na ocean. Sam w sobie był też świetnie urządzony. Basen, bar, profesjonalna i bardzo sympatyczna obsługa.

Zobacz także

Dominikana
Co zwiedzić na Dominikanie?
Dominikana
Najlepsze plaże na Dominikanie
Dominikana
Imprezy na Dominikanie
Dominikana
Przyroda na Dominikanie
Dominikana
Aktywnie na Dominikanie
©2023 Travelbay.pl
facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon