Jaragua

3.67       Zobacz opinie (6)

Parque Nacional Jaragua obejmuje swym zasięgiem południowo-zachodni kraniec Dominikany. Stanowi fragment pierwszego rezerwatu biosfery UNESCO na terenie kraju. To wyjątkowo urozmaicony obszar, który chroni wybrzeże, laguny, wyspy, jaskinie czy tropikalny las. Parque Nacional Jaragua zamieszkuje 130 gatunków ptaków, w tym spora populacja flamingów. Innymi, ważnymi mieszkańcami są legwany.

Bahia de Las Aguilas

Bahia de Las Aguilas, Dominikana

Jednak zdecydowana większość turystów zagląda na wybrzeże będące pod ochroną parku narodowego. Bowiem w jego obrębie można zajrzeć na wyjątkowo piękne, malownicze i dziewicze plaże. Najbardziej znaną z nich wszystkich jest Playa Bahia de Las Aguilas. Okrzyknięto ją najpiękniejszą plażą Dominikany. Ma ok. 8 km długości. Czeka tu na Ciebie turkusowe morze, biały piasek oraz wapienne klify.

Dla kogo?

Wizyta w Parque Nacional Jaragua to nie lada gratka dla wszystkich entuzjastów dzikiej przyrody. Nie ma tu hoteli, restauracji, jest tylko natura i to w swym najlepszym wydaniu, bo w żaden sposób nie zmieniona przez człowieka. Odwiedź park, jeśli chciałbyś poplażować na najpiękniejszej plaży Dominikany. Playa Bahia de Las Aguilas Cię nie zawiedzie!

Zdjęcia

  Zdjęcia pochodzą z serwisu Shutterstock lub prywatnej kolekcji Travelbay™

  Zostań Partnerem miejsca

  Znasz Jaragua jak nikt inny?
  Potrafisz polecić nam miejsca poza szlakiem, oraz gdzie warto zjeść? Zostań partnerem tego miejsca!

  Zostań Partnerem miejsca

  Zobacz także

  Dominikana
  Co zwiedzić na Dominikanie?
  Dominikana
  Najlepsze plaże na Dominikanie
  Dominikana
  Imprezy na Dominikanie
  Dominikana
  Przyroda na Dominikanie
  Dominikana
  Aktywnie na Dominikanie
  ©2023 Travelbay.pl
  facebook icontwitter iconyoutube iconinstagram icontelegram iconwykop icon